Андре Онана отпадна от националния отбор на Камерун, треньор, причина, актуализации, новини, реакция

Вратарят на Камерун Андре Онана беше освободен Решителният мач със Сърбия в понеделникза да напусне окончателно финалите на световното първенство заради сблъсък с треньора си.

Часове преди началото на мача на стадион “Ал Джануб”, източник от Футболната асоциация каза на AFP, че вратарят на Интер Милано Онана е бил изключен от мача от група G по неуточнени дисциплинарни причини и че 26-годишният играч няма място в мача . мястото.

Известният футболен кореспондент Фабрицио Романо твърди, че треньорът на Онана “настоява” за “различен стил на вратарство”, който е “по-традиционен”.

Романо добави: “Онана няма намерение да променя стила си – напрегнатата ситуация и затова той беше дисквалифициран.”

По-късно беше съобщено, че Онана е напуснал Световното първенство и няма да се върне, но треньорът Ригоберт Сонг каза, че Онана все още може да играе на финала на Световното първенство с Бразилия, въпреки че беше изключен от състава за вълнуващото равенство 3-3 със Сърбия в понеделник. .

Гледайте най-добрите футболисти в света всяка седмица с beIN SPORTS на Kayo. Предаване на живо на Германската Бундеслига, Лига 1, Серия А, Купата на Карабао, Английската футболна лига и Висшата футболна лига. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега >

Пълни съвпадения: Всички основни мачове, програми и всеки мач на Socceroos в Катар

Онана, който спечели 34 мача за страната си и участва в първия мач на Камерун с 1:0 срещу Швейцария миналата седмица, беше заменен от Дейвис Ибаси, който играе за Абха в Саудитска Арабия.

Той подписа с Интер Милано като свободен агент през лятото, след като не игра много за Аякс след деветмесечната си забрана за допинг миналата година.

Камерун усети влиянието на отсъствието на Онана при равенството със Сърбия в понеделник вечер, допускайки гол на Сергей Милинкович-Савич, който първият им вратар имаше добър шанс да спаси.

„Ето човекът, който бихте помислили, че Онана ще има силна ръка“, каза Крейг Фостър по SBS.

— Това им струваше.

Сонг обаче каза, че Онана не е напълно изгонен от надпреварата за мача с Бразилия, като каза, че “зависи от него” дали ще се върне в групата, но не даде причина за скандала.

„Той е важен играч, но това, което трябва да направя в моята роля, е да мисля за групата като цяло, не само за отделните хора“, каза Сонг пред репортери.

„В момента работим с тези, които искат да защитават цветовете на страната ни, а това, което ме интересува, са играчите, които са тук.

“Помолих го да изчака и ще имаме възможност да видим дали може да остане (на Световното първенство). Това също зависи от него, защото той също ще трябва да се съобразява с нашите правила. Нека видим дали това е възможно.”

Камерун трябва да победи Бразилия, за да продължи към фазата на елиминациите за първи път от 1990 г. и Сонг вярва, че неговият отбор има всичко необходимо, за да победи петкратните световни шампиони.

„Мислим, че можем да го направим срещу Бразилия“, добави Сонг.

“Не дойдохме на Световното първенство само за да съберем числа и да участваме. Смятаме, че все още можем да имаме думата в турнира, дори ако знаем, че Бразилия е страхотен отбор.”

Жан-Чарл Кастелето от Камерун празнува, след като отбеляза първия гол за своя отбор със своите съотборници по време на мача от Група G на Световното първенство по футбол в Катар 2022 между Камерун и Сърбия на стадион Ал Джануб на 28 ноември 2022 г. в Ал Вакра, Катар. (Снимка от Райън Пиърси/Гети изображения)Източник: Getty Images

доклад:

Камерун запази живи надеждите си за 1/8-те на Световното първенство в понеделник, като след два гола по-малко стигна до равенство във вълнуващ сблъсък от група G със Сърбия с 3-3.

Отборът на Ригоберт Сонг изглеждаше почти мъртъв и погребан след голове на Страхиня Павлович, Сергей Милинкович-Савич и Александър Митрович дадоха преднина на Сърбия с 3-1 в началото на втората част.

Но резервата Винсент Абубакар и Ерик-Максим Шупо-Мотинг грабнаха изравнителния гол с два бързи удара в края на часа, оставяйки Камерун и Сърбия по точка, две зад лидерите в групата Бразилия и Швейцария.

Ако бяха загубили, Камерун можеше да разчита, че Швейцария ще победи Бразилия, така че нямаше да бъдат елиминирани с игра повече, но вместо това Западна Африка все още има шанс да излезе от груповата фаза за първи път от 1990 г.

Митрович беше почти невидим при поражението на Сърбия от Бразилия, но тук той беше замесен от самото начало и нападателят на Фулъм нямаше късмет да даде преднина на Сърбия в 11-ата минута, когато нацели удар от гредата от малък ъгъл след елегантна размяна на пасове с Душан Тадич.

Но Митрович можеше да понесе само себе си, защото не откри резултата след шест минути, за да вкара ужасен гол за първи път, когато топката падна в краката му и той имаше само Ебеси да бие, след грешка в защитата на Камерун.

Жан-Шарл Кастелето наказа сърбите за пропуска на Митрович в 29-ата минута с лек завършек, след като той удари задната греда и срещна удара на Николас Нкулу от ъглов удар.

Страхиня Павлович от Сърбия празнува, след като вкара първия гол за своя отбор по време на мача от група G на Световното първенство по футбол в Катар 2022 между Камерун и Сърбия на стадион Ал Джануб на 28 ноември 2022 г. в Ал Уакра, Катар. (Снимка от Клайв Мейсън/Гети изображения)Източник: Getty Images

След това Пиер Конде пропусна златна възможност да удвои преднината на Камерун в 43-ата минута и беше ред на Камерун да отмени пряк свободен удар, когато Павлович удари с глава и брилянтно удар от фаул от Тадич.

Опашките на Сърбия бяха високо и Милинкович-Савич преобърна мача две минути по-късно с превъзходен удар с левия крак, след като Андре-Франк Замбо Ангуеса стреля извън наказателното си поле.

Митрович вкара последния гол, който неговата мощна демонстрация заслужаваше, седем минути след полувремето, натискайки пас без съпротива на Андрия Живкович в края на хубав ход, воден от Милинкович-Савич и Тадич.

Мачът приключи, но Камерун се върна към живота от нищото благодарение на гола на Абубакар Ел Гариб.

Нападателят на Ал-Насър атакува паса на Кастелето отгоре и вкара невероятен гол над сръбския вратар, сияещ от радост, след като голът му беше отсъден след проверка на VAR.

Скоростта на Абубакар създаде всякакви проблеми за Сърбия, така че той изравни Чупо-Мотинг, спринтира отдясно и нанесе лесен завършек за нападателя на Байерн Мюнхен, предизвиквайки бурни празненства на терена и по трибуните.

Нито една страна не можеше да намери победител в края на мача и техните заявки за нокаут щяха да намалят до финала.