Бразилия изпревари Швейцария, въпреки отсъствието на Неймар, след гол на Каземиро, голове и най-известните видеоклипове и резултати

Бразилия борба без Неймар В световна купа Вторник сутрин AEST. Петкратните защитаващи титлата си обаче играха достатъчно добре, за да си осигурят място в следващата фаза.

Бразилия преодоля отсъствието на своята контузена суперзвезда, за да победи Швейцария с 1-0 и да се класира за осминафиналите с един мач преднина в група G.

Каземиро вкара в 83-ата минута, за да преодолее безизходицата в мач, в който Бразилия трудно създаваше положения за гол без основния плеймейкър.

Актуализации на живо: Деветият ден от Световното първенство по футбол

Прочетете още: Как Socceroo планира да изплати хазарта на Арнолд

Прочетете още: „Дължа го на него“: грешна стъпка, довела до този героичен момент

“Знаехме, че няма да е лесно. Трябваше да бъдем търпеливи”, каза Каземиро. „Първата ни цел беше да напреднем и ние го постигнахме.

Неймар остана в хотела на отбора, възстановявайки се от контузия в десния глезен, която получи в първия мач в Катар. Лекарите на отбора все още не са определили график за завръщането му – или дали ще се завърне изобщо.

„Знаем, че Неймар е страхотен играч и той прави разликата“, каза бразилският защитник Маркиньос. „В трудни моменти той поема контрола и създава положения, но ние отново показахме, че имаме качествени играчи, които да компенсират липсата му.

Победата донесе на Бразилия шест точки от два мача и остави Швейцария с три точки. Сърбия и Камерун, които изравниха 3-3 в понеделник вечерта, имат по точка.

Швейцария, която нямаше опити за гол, трябваше да спечели последния си мач срещу Сърбия, за да си осигури място в следващата фаза. Равенството може да е достатъчно в зависимост от мача Бразилия-Камерун.

Резултатът удължи серията без загуба на Бразилия в груповата фаза до 17 мача, с 14 победи и три равенства. Те са загубили само един от последните си 29 мача от груповата фаза, като последното поражение е срещу Норвегия през 1998 г. във Франция.

Швейцария загуби само два от последните си 13 мача от груповата фаза на Световното първенство.

„Не мога да обвинявам отбора, те вършеха добра работа за известно време“, каза треньорът на Швейцария Мурат Якин чрез преводач. “Не мисля, че е разочарование. Тук имаме много добри неща за вкъщи. Следващият мач е нещо, което контролираме.”

Беше напрегнат мач в началото, като и двата отбора се опитваха да поемат контрол над играта, но не създадоха много важни положения. Без Неймар Бразилия се бореше да се доближи до територията на Швейцария, докато Каземиро не отбеляза брилянтен еднократен гол в далечния ъгъл, използвайки външната част на десния си крак, за да изстреля удар, който само леко отклони защитника Мануел Аканджи. Асистенциите бяха на Винисиус Жуниор и Родриго, играчите на Реал Мадрид, с които Каземиро доскоро беше съотборник. Каземиро сега играе за Манчестър Юнайтед.

Треньорът на Бразилия Тите смени Неймар с Фред, съотборник на Каземиро в Ман Юнайтед, освобождавайки Лукас Пакета да играе по-отблизо. Едер Милитао, който играе като централен защитник в Реал Мадрид, влезе на мястото на Данило на позицията десен бек вместо ветерана Дани Алвеш.

Тъй като Пакета не успя да създаде много за Бразилия, Тите започна второто полувреме с Родриго в състава. Ричарлисон, който вкара и двата гола на Бразилия в първия мач, беше неефективен и бе заменен през второто полувреме.

Винисиус-младши смяташе, че е дал преднина на Бразилия с удар от вътрешната зона след подаване на Каземиро в 64-ата минута, но прегледът на видео установи, че има засада при натрупването. Малцина забелязаха, докато обаждането на VAR не беше обявено на стадион 974.

И двата отбора спечелиха началните си мачове, като Бразилия победи Сърбия с 2-0, а Швейцария победи Камерун с 1-0. Бразилия и Швейцария също се срещнаха в груповата фаза през 2018 г. и завършиха наравно 1-1.

За ежедневна доза от най-добрите извънредни новини и изключително съдържание от широкия свят на спорта, абонирайте се за нашия бюлетин чрез Натисни тук!