Бризбейн Лъвовете се доближиха една стъпка по-близо до второто знаме, след като елиминираха Аделаида Кроус

Единственият друг път, когато Мелбърн е останал без гол в една четвърт този сезон, е срещу Лъвовете.

В последната четвърт с толкова много на линията Кит Хоаре от Мелбърн успя да вкара ранен гол, отваряйки разликата до 10 точки, преди Пиърс да подпечата сделката с изключителен гол за капитана.

Зареждане

Норт Мелбърн спечели петдесетте с 36-26, но Мелбърн бяха по-ефективни с топката в атака. Защитата на Дес също беше безупречна, особено двукратните австралийски Либи Бърч и Шели Хийт.

Милбърн използваха своето темпо и бягания извън полето, за да разпръснат опозицията и да създадат пространство, като звездният полузащитник Карън Паксман имаше много работа. Тя завърши с 19 изхвърляния, седем борби и шест прекъсвания на пасове.

Вероятно най-натовареният играч в Мелбърн е миналогодишната изгряваща звезда Тайла Ханкс, която обяви за MVP на лигата и фаворит Жасмин Гарнър през голяма част от мача, като същевременно повлия на конкуренцията с 20 изхвърляния, 12 борби и четири изчиствания.

Рамото на звездния нападател на Devils Тейла Харис беше оценено по време на сблъсъка, но тя се върна на терена.

За кенгурата Гарнър и Ридел бяха свирепа двойка в средата на терена, завършвайки съответно с 24 и 17 изхвърляния. Капитан Ема Кърни също застана до нея със 17 изхвърляния и затрудни нещата за Мелбърн.

Мелбърн ще се изправи срещу Бризбейн Лайънс в Брайтън Хоумс Арена (Спрингфийлд централен стадион, Ипсуич) следващата неделя, 27 ноември, от 14:40 AEST.

Мелбърн – Северен Мелбърн

Мелбърн: 2,0 3,1 3,1 5,3 (33)
Северен Мелбърн: 1,0 2,2 2,4 2,4 (16)

Цели
Мелбърн: Фицсимън, Митен, Шериф, Хоаре, Пиърс.
Северен Мелбърн: Рандал, Е. Кинг.

По-добре
Мелбърн: Ханкс, Паксман, Митен, Уест, Хийт.
Северен Мелбърн: Гарнър, Ридел, Керни, Броутън, Браун.

Зрители: 5 592

Лъвовете са една стъпка по-близо до второто знаме на AFLW, след като елиминираха Гарваните

Бризбейн се отправи към своя четвърти финал в Шампионската лига на AFC, след като победи Аделаида на стадион Метрикон в петък вечер, което означава, че водещото събитие на лигата ще се проведе в новопостроеното тренировъчно съоръжение на Лъвовете в Спрингфийлд.

Това ще бъде първата игра на AFLW, която ще се играе в съоръжението.

Кортни Ходър от Бризбейн празнува голприписват му:Getty Images

Лъвовете стигнаха до победителя с две точки за сезона Аделаида, триумфирайки със 7,4 (46) на 3,5 (23). Враните платиха дузпа, защото не отбелязаха гол до втората част.

Бризбейн получава домакинско предимство за големия финал, след като поведе, но Gabba не е на разположение поради ангажименти по крикет и Metricon Stadium има концерт. Това означава, че ще се играе в тренировъчната база на клуба на стойност 80 милиона долара в Brighton Homes Arena, която има капацитет от около 10 000.

Говорейки пред Fox Footy след мача, звездата на Lions Емили Бейтс каза, че женският отбор ще тренира на пода за първи път следващата седмица.

Официалният представител на AFL Травис Олд каза, че служителите са направили схематична оценка на терена на Спрингфийлд и са го одобрили след опасения, че няма да бъде готов навреме.

Ще бъде инсталирано цифрово табло и ще бъдат добавени места.

„НФЛ работи с Бризбейн Лайънс и ръководена от правителството работна група, за да се справи с всичко, което трябва да бъде подготвено в Brighton Homes Arena. Всички са готови да подготвят стадиона навреме за големия финал на Афлу“, каза Олд петък.

Президентът на Женската футболна асоциация Никол Ливингстън защити политиката на лигата за домакинство на най-високо класирания отбор за Големия финал, въпреки че това дава на някои клубове, играчи и фенове малко време за подготовка.

Вечерта имаше емоционално начало, като всички страни отдадоха почит на играча от висшата лига на Аделаида Хедър Андерсън, която трагично почина по-рано тази седмица.

След това между двата клуба започна разгорещено съперничество, което формира ожесточено съперничество в историята на AFL, след като се срещнаха в два от петте големи финала – Аделаида спечели първия през 2017 г., а Бризбейн спечели другия през 2021 г.

Това е вид игра, която бихте очаквали, когато второстепенните премиери се срещнат с първия бос във финал, въпреки че Аделаида не постави гол на дъската до третата строфа.

Едноминутно мълчание беше почетено за играча на Аделаида от Висшата лига Хедър Андерсън.приписват му:Getty Images

Докато първата четвърт видя футболна битка от началото до края, като Кроус работеха в защита, за да запазят нещата честни, въпреки че Лъвовете имаха 11 на 5 в рамките на 50-те, но отбелязаха само един гол, Бризбейн започна да рита в интервала. четири гола срещу нито един.

Местният отбор изгради добра преднина от 29 точки на полувремето и задържа преднината, въпреки че Аделаида спечели третия период с 2-1 с ботушите на Кейтлин Гулд и Даниел Бънтър.

За Бризбейн звездните нападатели Джеси Уордлоу, Дакота Дейвидсън и Кортни Ходър стреляха по два гола на брой, докато Бейтс, Софи Конуей и Али Андерсън бяха трудни за задържане, а Роби Сфарке беше машина за борба, завършвайки с 11 точки.

Това постави защитната стена на Аделаида под голям натиск, като Челси Бидъл показа особено добра игра. Капитанът на Челси Рандал вкара гол за повдигане в четвъртия период и гостите увеличиха натиска в края на краищата, но щетата вече беше нанесена.

Като цяло всичко беше свързано с фитнес, борба и доминиране през пълните четири четвърти, а Бризбейн имаше повече от тези качества.

Когато Crows получиха топката, те бяха склонни да се състезават, за да се състезават, докато Lions успяха да намерят отворени играчи и да създадат повече поток в играта си. Те завършиха 34 от 50 до 27 и 13 от 50 до 3 точки.