Гана победи Южна Корея, Пауло Бенто изгонен, новини, резултат, резултат, програма, Сон Хюн-мин

Мохамед Кудос вкара два гола, докато Гана победи Южна Корея с 3-2 във вълнуваща среща в понеделник, за да запази надеждите си за Световната купа живи и остави отбора на Пауло Бенто – с участието на Сон Хюнг-мин – пред ранно отпадане.

Южна Корея преследва усилено смъртта и беше близо до изравняване в 10 минути добавено време, но не успя.

Пинто беше изгонен, след като протестира в края на мача, че английският рефер Антъни Тейлър не е допуснал ъглов удар.

Помощник-треньорът на Южна Корея Серхио Коста оплака “напълно несправедливия” резултат. „Дори вратовръзката не беше честна“, каза той. “Напълно заслужихме победата, така че можем да се гордеем с това, което направихме. Резултатът не беше справедлив. Можете да разчитате на нас за следващия мач.”

Гледайте най-добрите футболисти в света всяка седмица с beIN SPORTS на Kayo. Предаване на живо на Германската Бундеслига, Лига 1, Серия А, Купата на Карабао, Английската футболна лига и Висшата футболна лига. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега >

яка: 11 гола в два мача – и много хаос в най-дивата вечер на Световното първенство

Пълни съвпадения: Всички основни мачове, програми и всеки мач на Socceroos в Катар

Гана експлодира след изпускането на Корея | 00:49 ч

Мохамед Салису откри гола в средата на първото полувреме на Едейкишън Сити Стейдиъм, а халфът на Аякс Кудос удвои преднината на Черните звезди.

Но азиатският отбор, който изглеждаше беззъб през първото полувреме, се върна след почивката, изравнявайки резултата с бърз удар на нападателя Чо Гу-Сунг от двете страни на часовата граница.

Гана изглеждаше смаяна, докато корейската публика празнуваше бурно, но ги върна напред в 68-ата минута, когато Кодос хладнокръвно завърши на задната греда, след като съотборникът му Инаки Уилямс не успя да се свърже с центриране отляво.

Резултатът поставя Гана на второ място в група H с три точки. Португалия, водена от Кристиано Роналдо, ще вземе шест точки и ще се класира за осминафиналите, ако победи Уругвай в първия мач в Катар по-късно.

Южна Корея има само една точка, която спечели при първото равенство 0-0 срещу Уругвай.

„Беше емоционално, горе-долу“, каза треньорът на Гана Ото Адо.

„Накрая имахме малко късмет, но това е футболът“, добави той. „Срещу Португалия нямахме късмет, а сега сме късметлии и сме наистина щастливи, че нашата страстна борба беше възнаградена.

Азиатският отбор, с капитан Сон Хън-мин, бързо успя да се справи, което доведе до вълна от ъглови удари, но не успя да намери удар към вратата през цялото първо полувреме.

Син изглеждаше неудобно в черната маска за лице, която носи, след като претърпя операция на нараняване на лицето, което получи, докато играеше за Тотнъм, и постоянно я коригира.

Играчите на Южна Корея на пълно работно време са опустошени.Източник: Agence France-Presse

Гана, която загуби първия си мач с 3-2 от Португалия, се бореше да се закрепи в мача.

Но мачът напълно промени тена в 24-ата минута, когато фантастичният Джордан Аю, играещ по левия фланг за Гана, завъртя пряк свободен удар.

Южна Корея не успя да изчисти топката и Салису довърши централния халф на Саутхемптън с левия си крак, предизвиквайки бурни празненства сред червените, жълтите и зелените фенове на Гана.

Голът съживи африканската нация, четвъртфиналист през 2010 г., докато Южна Корея се бореше да се справи с тяхната физика и директен подход.

Сега, играейки с усет и увереност, Гана продължи напред и удвои преднината си в 34-ата минута, когато Кодос засече с глава след прецизно центриране на Джордан Аю отляво.

Капитанът Андре Аю – братът на Джордан – свика хората си на масов митинг на терена и играчите бяха залети с картечници след съдийския сигнал за полувремето.

Защитникът на Гана № 23 Александър Дзеко (вдясно) и полузащитникът на Гана № 08 Даниел Кофи Кирие реагират след футболния мач от Катар 2022 от група H между Южна Корея и Гана на стадион „Education City“ в Ал-Раян, западно от Доха, през ноември. 28, 2022 (Снимка: Khaled Desouky/AFP)Източник: Agence France-Presse

Накрая корейците вкараха в 58-ата минута, когато Чо засече с глава центриране от резервата Лий Канг-ин, който току-що беше уволнен от Бенто.

Те възстановиха паритета само три минути по-късно, когато Чо вкара с глава топката на Ким Джин-су отляво, което предизвика възторжени сцени сред корейските фенове.

Гана се колебаеше, но стигна дълбоко и възвърна преднината си в средата на второто полувреме чрез брилянтния Кодос.

Южна Корея се завърна отново. Вратарят Лорънс Ати Зиги трябваше да спасява дълъг свободен удар, докато Салису беше избутан встрани от вратата.

Южна Корея продължи непрекъснатия си натиск през 10-те минути продължения, но не успя да постигне изравнителен гол и редица нейни играчи се сринаха на терена при последния съдийски сигнал, докато обмисляха третото си поредно отпадане от груповата фаза на Световното първенство.

Селекционерът на португалския национален отбор на Южна Корея Пауло Бенто (вдясно) получи червен картон от английския рефер Антъни Тейлър по време на мача от група H на Световното първенство в Катар през 2022 г. между Южна Корея и Гана на стадиона Education City в Ал-Раян, западно от Доха, през ноември. 28, 2022 (Снимка от Young Yoon Ji/AFP)Източник: Agence France-Presse
Пинто беше ядосан.Източник: Agence France-Presse