Гневът пламва, докато Breakers отбелязват победа в NBL над JackJumpers

Бари Браун младши от The Breakers празнува в Лонсестън, Австралия.

Стив Бел/Гети изображения

Настроенията са нагорещени, след като Breakers преодоляха лош проблем, за да затвърдят позицията си във високата стълбица на NBL с победа с 84-76 над Tasmanian JackJumpers в Launceston.

Победата доведе втория класиран Breakers до 7-3 за сезона и беше третата им победа над Тасмания този сезон, след като ги победиха два пъти в Нова Зеландия.

Брейкърс имаха четирима играчи с три грешки в края на първото полувреме, двама от които, Бари Браун и Айзая Бригад, направиха четвърта в третата четвърт.

Въпреки това, Breakers показаха достатъчно дисциплина до края на мача с двамата играчи, фаулирани от противника.

Прочетете още:
* Високо летящите NZ Breakers далеч не са доволни преди подновяването на NBL, казва Дерек Пардън
* Преглед на NZ Breakers: Хората на Mody Maor са готови да предложат сериозен мач от NBL
* Капитанът на NZ Breakers Том Абъркромби шуми около емоционалното си завръщане на корта
* Тройни заплахи: Новозеландските ножове летят високо зад звездната игра на вносното трио

Осем точки и седем безответни точки в последната четвърт се оказват решаващи за Caykers, които могат да се похвалят с рекорд от 5-1.

Въпреки че отбелязаха и първите осем точки в мача, гостите изоставаха с четири точки през първото полувреме и с три точки за трите четвъртини.

JackJumpers пропуснаха първите си шест опита за гол и им отне повече от пет минути, за да отбележат най-накрая гол.

Брейкърс победиха Тасмания три пъти този сезон.

Те натрупаха 13 поредни точки през втората четвърт, за да поведат със седем, но бяха надиграни с 26-16 в четвъртата четвърт.

Настроенията се развалят, като играчите от двете страни се сблъскват към края на играта и обект от типа Clapper се преобръща на терена.

И двата отбора стреляха малко под 40% от терена, но отборът гост беше по-резултатен от далечна дистанция и от греда.

Те направиха 10 от 26 тройки и 28 от 36 наказателни хвърляния, докато JackJumpers бяха съответно четири от 21 и 18 от 21 в тези категории.

Атмосферата се нажежи в последните минути на мача.

Саймън Стърцакър / Гети изображения

Нападателят Дерек Пардън беше с ниска сила, като грабна 10 дъски и направи 13 от 17 опита за наказателни удари за най-високите 19 точки в играта.

Гардът се върна след ранните си грешни стъпки, за да вкара 17 точки, като отбеляза четири от седем опита за три точки и направи пет асистенции.

Нападателят Рашард Кели беше забележителен сред домакините, вкарвайки 17 точки при 53 процента от игра и връщайки се назад към водещите в отбора осем борда.

Внесеният колега Джош Магет вкара 16, но пропусна 14 от 17-те си опита за гол от игра и направи само един от трите си опита от широк диапазон.

Уилям Макдауъл Уайт от Zombies Shoots Shoots.

Уилям Макдауъл Уайт от Bud Crushers.

Тасманийският централен халф Уил Магней игра малко под 14 минути и половина в първия си мач след контузията му в коляното през февруари.

Той не отправи никакви удари и завърши без точка, но повтори способностите си за защита на ръба с няколко блока.

Също така за първи път този сезон се завърна капитанът на JackJumpers и ветеран пойнтгард Клинт Щайндъл, който нарисува две от трите запазени марки.