Джоел Ембийд 59 точки, Юта Джаз срещу Филаделфия 76-ърс, Дариус Гарланд 51 точки, Минесота Тимбъруулвс – Кливланд Кавалиърс, резултати, актуализации, акценти, видео, последно

Зашеметете Дариус Гарланд с 51-точково вулканично изригване…

След това Джоел Ембийд го надмина в по-късен мач с абсурдно представяне от 59 точки в един от най-големите сетове, които някога ще виждате.

Следете всички събития от деня в Обвивка на НБА!

Гледайте средно 9 НА ЖИВО мачове от редовния сезон на NBA на седмица по ESPN по Kayo Sports по ESPN по Kayo Sports. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

понеделник 14 ноември

Гарланд отбеляза 51 точки

Дариус Гарланд избухна с най-добрите в кариерата си 51 точки, но свирепата победа на Кливланд Кавалиърс срещу Минесота Тимбъруулвс падна със 129-124.

Епичната серия на Гарланд включваше 16 от 31 удара от полето с 10 тройки, шест асистенции и две откраднати топки.

Той е най-добрият индивидуален представящ се в НБА този сезон и първият играч, отбелязал 50 точки, докато 22-годишният играч стана най-младият играч в историята на лигата с 50 точки и десет тройки.

Играни от Донован Мичъл и Джарет Алън, Кавалиърс паднаха рязко в началото и бяха изправени пред огромен дефицит през целия мач, включително цели 22 точки 10 минути преди края на четвъртия мач.

Точно като всички игри, тя беше предназначена да бъде огромен взрив… Get Into Garland.

Кливланд се завърна след доминиращата игра на Гарланд, който вкара 27 точки само в последните девет минути на мача, за да намали преднината на Тимбъруулвс до 126-124 осем секунди преди края.

Още новини от НБА

‘Боже мой’: Джедай се присъединява към великата НБА в историческите книги, докато подлага австралиеца на майсторски клас

— Трябва да изглежда тъжен. Мрежите говорят за завръщането на Kyrie

След това Д’Анджело Ръсел отиде до голлинията и пропусна едно наказателно хвърляне, за да даде шанс на Кливланд да изравни резултата с тройка, но Руди Гобер направи навременната кражба, а Ториан Принс направи два наказателни хвърляния, за да подпечата победата за Минесота .

Ръсел бе най-резултатният за Тимбъруулвс с 30 точки и 12 асистенции, а Карл-Антъни Таунс вкара 29 точки и хвана 13 борби.

Минесота прекъсна серия от три загуби (6-8), докато Кавалиърс (8-5) загубиха четвъртата си поредна загуба.

…но EMBIID върви по-добре при грешка от 55 точки

В същия ден Дариус Гарланд загуби най-много точки в игра този сезон, Джоел Ембийд водеше с 59 – също рекорд в кариерата.

Водейки Филаделфия 76-ърс до минимална победа със 103-98 над Юта Джаз, Ембийд добави 11 борби, осем асистенции и седем блокади и отбеляза 20 от 24 от линията за наказателни удари в доминиращ мач за шампионата.

Справедливо е да се каже, че собствениците на фентъзи ще се насладят на това, като права линия от NBA2K видео игра.

Това дойде в тежка, тежка битка, която премина през жицата, тъй като Sixers и Jazz, които и двамата удряха един до друг, разменяха всеки мач.

След това, когато Ембийд се върна в играта след пет минути до края на играта, Сиксърс нямаше да загубят.

Звездният център беше неудържим през целия участък, вкарвайки 13 точки в последните пет минути (включително 26 от 27 точки на Фили в четвъртата четвърт), за да заведе отбора си у дома.

Дори Embiid, опитвайки дръзка фейд тройка с двама защитници, можеше да го доведе до 60 точки.

Това дойде ден след като той доминираше с 42 точки срещу Атланта – отбелязвайки невъобразимите 101 точки за 27 часа.

Може би по-важното е, че той дойде въпреки големия мъж, който влезе в играта при известна несигурност с проблем с глезена – такъв, който очевидно не го е притеснявал.

Това беше третата победа на Sixers от последните им четири мача, за да се подобри до 7-7, докато Юта падна за втори пореден път до 10-5.

SGA горелки

Никс изглеждаха като отбор от средата на лигата този сезон, всеки намек за инерция, последван от рязко натискане на спирачките.

Така че той проследи онази ера, която започна с буквален връх и завърши с нов спад.

Никс постигнаха рекорд за франчайз точки за една четвърт през първата четвърт, но продължиха да допускат повече точки в мач за два сезона, отколкото при Том Тибодо. Електрическият старт отстъпи място на дефанзивен срив при загубата със 145-135 от Тъндър пред 19 812 на разпродаден парк в понеделник.

Knicks (6-7) паднаха под .500 с нова загуба, идваща след победата. Те редуваха победи и загуби в продължение на седем поредни игри, като обикновено побеждаваха отборите, които трябваше да победят, и губеха от отборите, от които трябваше да загубят.

Thunder (6-7) не са в нито една категория, но те разполагат с изгряваща звезда, която липсва на Knicks.

След бавен старт, Shai Gilgeous-Alexander — потенциална търговска цел, ако посредственият Thunder реши да се бори за избор от лотарията — проби защитата на Knicks по желание за 37 точки при стрелба 13 от 22 с осем асистенции, три откраднати топки и два блока.

SGA далеч надигра RJ Barrett, изглеждайки като обещаващо двупосочно крило, докато удряше всеки удар, който искаше – най-вече срещу Barrett, който беше пасивен и остана на пейката, след като направи четвъртия си фал в началото на третата четвърт.

„Нямаше съпротива“, каза Тибодо, след като Никс загубиха най-много точки от 27 декември 2006 г. – когато отбор, също трениран от Исая Томас, допусна 145 точки при тристранна победа над Пистънс.

Те не са допускали до 145 точки в регламента от загубата със 145-129 от Канзас Сити Кингс на 8 декември 1979 г. Никс не са давали повече точки в мач от 24 март 1979 г., когато загубиха 148-143 за Булс в двойно продължение.

Дори на фона на офанзивния потоп на Оклахома Сити, солидно офанзивно начало – включително най-добрите 48 точки в мача през първата четвърт – доведе Никс до 96-93 в 6:08 на третата четвърт, преди мощната серия на Оклахома Сити да доведе мача до спиране.

Gilgeous-Alexander изгори Никс (Снимка: Ian Mull/Getty Images)Източник: Fox Sports

Тъндър вкара 26 точки в последните шест минути на четвъртината, повеждайки атаката си чрез Гилгиос Александър. Само в третата четвърт Gilgeous-Alexander записа 7-за-10 само с един опит (замах) зад дъгата. Каквото и да хвърлиха Никс на 24-годишния играч с Барет на пейката, от Кам Редиш до Дерик Роуз, високият, светкавично бърз Гилгос Александър беше поставен на бедрото му.

„Те бяха готови да играят“, каза Джейлън Бронсън, който беше наказан с Барет в края на мача. „Той направи повече игри от нас и ние трябва да излезем оттук с победа, отбелязвайки много точки.

„Само в защита, ние просто бяхме – включително и аз – неправилни и неприемливи.“

Никс, които водеха с 13 през първата четвърт, успяха да чуят освирквания след два периода. Те изоставаха с цели 19 в четвъртата, тъй като солидно усилие от резервната скамейка – включително серия от 24 точки от Еманюел Куикли – им помогна да си върнат топката, но се доближиха само до девет точки.

Гилгиос Александър беше толкова силен, че засенчи трипъл-дабъла на своя съотборник, като Джош Геди завърши с 24 точки, 12 асистенции и 10 борби, докато Лу Дорт добави 24 точки. Никс позволиха на Тъндър да стреля 17 от 31 извън дъгата.

„Не мога да позволя на хората да имат това, което искат“, каза Барет, който достигна 2 от 10 за четири точки. „Не можеш да позволиш на един човек да има 30 и нещо, друг да има 20 и нещо, а трети да има тройки.

“Не можем да позволим такива неща. Беше твърде лесно за тях.”

Беше доста лесно за Никс през първото тримесечие, карайки балансирано нападение – отбелязвайки девет различни гола на Никс през периода, а Джерико Симс и Обе Тобин изглежда си разменяха топки за притежание на топката – докато стреляха 64,5 процента и реализираха. топка веднъж.

Но както беше историята на сезона, добрите чувства бързо се влошиха. Тъндър отбеляза общо 86 точки в следващите две четвърти.

„Трябва да погледнем внимателно (защитата) и след това да оценим всичко“, каза Тибодо. „И кой е най-добрият начин да имаме шанс за успех?“

Ще стане още по-трудно за Никс, които тръгват на пътуване от пет мача за седем дни, което започва в сряда в Юта и се променя в четвъртък към Денвър в серия от мачове, която Еван Фурние описа като „вероятно най-трудната в лигата” поради надморската височина и условията на пътуване.

„Когато тръгнеш на запад, винаги е труден момент, без значение каква е динамиката ти“, каза Фурние, който отбеляза 0-за-5 и се отказа от голове. — Става въпрос за това как реагираш.