Експлозията на точките от Световната купа по ръгби разкрива голяма празнина между двете полукълба

Австралиецът Джош Адо-Кар вкара при победата с 84-0 над Шотландия, само един от многото големи изблици на Световното първенство по ръгби в Англия.

Наоми Бейкър / Гети изображения

Ако всичко върви добре, ще има само един истински национален отбор в Северното полукълбо на четвъртфиналите на Световното първенство по ръгби.

Домакините Англия вече потвърдиха мястото си на четвъртфиналите и докато Ливан ще се изправи срещу Австралия, отборът на Майкъл Чека е съставен почти изцяло от играчи, базирани в Националната футболна лига и Щатската лига.

Франция пропусна шанс да се присъедини към тях със загуба с 62-4 от Самоа в неделя (новозеландско време).

Ако Папуа Нова Гвинея издържи срещу Уелс, който отбеляза само 18 точки в този турнир, в понеделник (новозеландско време), тогава останалите нации в последните четвъртфинали ще бъдат от Южното полукълбо.

Прочетете още:
* Световно първенство по ръгби лига: Майкъл Чека на двойна мисия по ръгби, докато Ливан резервира четвъртфинално място
* Световно първенство по ръгби лига: Нерешеното място на краен защитник, тъй като кенгурутата победиха Италия в голям турнир
* Световно първенство по ръгби лига: четирите опита на Дом Йънг отново за Англия при победа с 90 точки над Гърция
* Джаред Уериа-Харгрийвс обвинява треньора на Ирландия, че е застрелял куче след победата на Киви

„Това започнахме да обсъждаме с момчетата и Трент [French director of rugby Trent Robinson]Това каза треньорът на Франция Лоран Фресинос.

„Става дума за това как ще бъдем на четвъртфиналите през 2025 г.

„Всичко е свързано с малките детайли, които можете и не можете да направите на това ниво и имаме три години да работим върху това.“

Спарк Спорт

Джош Мансур отбеляза хеттрик, докато отборът на Сидърс от Ливан си осигури четвъртфинално място срещу Австралия под ръководството на треньора Майкъл Чика.

Дълбочината на играта варира във всяка страна в Северното полукълбо.

Отборът на Франция е съставен почти изключително от два клуба от Висшата лига и нацията изглежда е най-способната да пробие на четвъртфиналите.

Уелс натовари местните таланти, но малко играчи играят пълноценно.

Ирландия, Италия и Шотландия бяха изградени изцяло върху диаспората, докато Гърция и Ямайка за първи път имаха комбинация от наследство и местни играчи.

С една отборна игра в турнира, който се разшири до 16 отбора от изданието през 2017 г., средните резултати бяха 51-9.

Приемането на правилото за шестима играчи NRL без съмнение е повлияло на отборите, които извикват играчи на непълен работен ден.

Има призиви за намаляване на броя на отборите, състезаващи се в груповата фаза в бъдеще, или за въвеждане на класиран формат.

Киви и ямайците формират почетен караул за Бен-Джоунс Бишоп, който вкара гол в своя мач 300.

Уил Палмър/Photosport

Но за помощник-треньора на Reggae Warriors Рой Калвърт, чиято организация дори не притежава нито един стадион за ръгби лига, единственият начин неговата нация да се подобри е да се изправи срещу гигантите в играта.

„Виждал съм хора да казват, че Световната купа трябва да е между пет държави и това са глупости“, каза Калвърт.

Това наистина ли е наистина глобална игра?

„Имаме хиляди деца, които търсят възможност и ръгби лигата дава това на тези млади хора.

„В Ямайка сме изолирани, защото сме единствената държава в Карибския басейн.

„Имането на извънземни е единственият начин той да расте.

„Добре, ще постигнеш големи резултати, но кажи ми, че Световната купа е мястото, където няма едностранчиви резултати.“