Изненадващата победа на Лийдс срещу Ливърпул облекчава натиска върху Джеси Марш, докато проблемите на Клоп се влошават

Ливърпул – Във високооктанов мач на “Анфийлд” Лийдс Юнайтед победи Ливърпул с 2-1. Тъй като отборът на Юрген Клоп имаше слаб старт на сезона, а отборът на Джеси Марш беше изправен пред страхове от изпадане, и двата отбора отчаяно се нуждаеха от победа.

– Поток по ESPN+: LaLiga, Bundesliga, MLS и други (САЩ)

Кресенсио Самървил Лийдс направи разликата, като откри шанс в 89-ата минута. Майслер вечер Той се справи девет пъти и задържа Лийдс в мача.

Юрген Клоп ще бъде разочарован от представянето на своя отбор след загубата с 1-0 от Нотингам Форест миналата седмица. Този резултат поставя Червените на девето място, а Лийдс изостава само с четири точки на петнадесето място.

скочи към: Оценки на играчите | Най-добро/най-лошо представяне | Акценти и Акценти | Цитати след мач | Ключови статистики | Предстоящи мачове

бърз отговор

1. Лийдс зашемети Ливърпул, за да запази топлината далеч от Марш

Лийдс Юнайтед изуми Ливърпул, като отбеляза първата си победа на Анфийлд от 2001 г. насам, след като попадението на Кресенсио Съмървил в 89-ата минута донесе голяма награда на мениджъра Джеси Марш в битката му да запази работата си на Айлънд Роуд. Марш бе скандиран за уволнение по време на осем мача в лигата без победа и този сблъсък с отбора на Юрген Клоп изглеждаше като потенциално решаващ мач за американеца.

Доклад: Ливърпул 1-2 Лийдс Юнайтед | Таблица на Висшата лига | Предстоящи мачове

Но въпреки че започна мача с външен отбор, победил с 12-1, Лийдс заслужаваше да спечели, след като откри резултата Родриго След фаул на бранителя Джо Гомес В рамките на четири минути. Кога Мохамед Салах Изравнявайки Ливърпул десет минути по-късно, слабостите в защитата, които преследваха Лийдс през целия сезон, отново бяха преодолени. Но отборът на Марш доминираше във всяка зона на терена и беше ясно от ранните етапи на второто полувреме, че Ливърпул е изложен на риск от четвъртото си поражение в лигата за сезона.

Победителят от Съмървил все още беше шокиран, когато влезе, поради невероятния начин, по който отбеляза. След като получи топката извън зоната на шест ярда, 20-годишният играч показа бърз отпечатък, за да прокара удара си доста отвъд Алисън Във вратата на Ливърпул и мълчанието на феновете на домакините.

И докато това беше важна победа за Лийдс, поражението беше още един удар за Ливърпул този сезон. Отборът на Клоп спечели само четири от своите 12 мача в лигата и е на девето място, на 13 точки зад лидера Манчестър Сити. За да влоши поражението си, Ливърпул претърпя последователни поражения срещу два отбора в дъното на класирането, като тази загуба дойде седмица след загубата им с 1-0 в дъното на класирането, Нотингам Форест.

2. Записът на Ван Дайк свършва

Върджил ван ДайкВъздействието на Ливърпул след пристигането му от Саутхемптън, където той беше най-скъпият защитник в света през 2018 г., може да бъде измерено с удивителната му серия от непобедени мачове на Анфийлд във Висшата лига. До гостуването на Лийдс Ван Дайк изигра 70 мача във Висшата лига за Ливърпул на Анфийлд и избегна загуба във всеки един от тях.

Неговият рекорд от 59 победи и 11 поражения продължи почти пет години, но 89-ата минута на Кресенсио Съмървил за Лийдс накара Ван Дайк да се гордее. Ливърпул, разбира се, претърпя шест поредни загуби у дома във Висшата лига през сезон 2020-21, но Ван Дайк пропусна всяка от тях поради травма на кръстната връзка в края на сезона, която получи в началото на сезона. Така Лийдс, който сложи край на 21-годишното си чакане за победа на “Анфийлд”, направи още по-голям повод, като направи серия под рекорда на Ван Дайк.

3. Нунес трябва да нулира Световната купа

Малко го направи Дарвин Нунес Откакто завърши трансфера си за £75 милиона в Ливърпул от Бенфика това лято, уругвайският национал претърпя още мизерни 90 минути срещу Лийдс. Освен впечатляващото представяне в Къмюнити Шийлд срещу Манчестър Сити през юли, когато той водеше Ерлинг Халанд С гол и асистенция, Нунес се бореше да окаже влияние, отбелязвайки само три гола във Висшата лига.

Наказанието за три мача за червен картон срещу Кристъл Палас не помогна на Нунес да намери своя ритъм, но сега той има достатъчно време да изгради разбирателство с другите си нападатели. Въпреки това, това все още не проработи и увереността на Nunez беше очевидно засегната. Той пропусна две чисти положения срещу Лийдс, като вратарят Елиан Меслер пречеше при всеки повод. Нунес се доближи до късен удар с воле, но в един ден той игра в челната тройка с Мохамед Салах и Роберто ФирминоТой не направи достатъчно, за да предположи, че е станал първият избор на Клоп.

И въпреки че договорът на Фирмино изтичаше в края на сезона и е изправен пред несигурно бъдеще, той все още изглежда най-добрият вариант за Ливърпул в деветия кръг. Добрата новина за Нунес е, че той скоро ще има шестседмична почивка със Световното първенство и това може да е идеалната възможност да натиснете бутона за нулиране и да се върнете през новата година.

Оценки на играчите

Ливърпул: Алисън 5, Александър Арнолд 5, Гомес 5, Ван Дайк 6, Робъртсън 6; Фабиньо 5, тиаго 5, Елиът 6; Салах 6, Фирмино 6, Нунес 5

субтитри: Джоунс 6, Хендерсън 6, Милнър 6

Лийдс: Меслер 7, Кристенсен 7, Хът 6, Купър 6, Струик 7; Рока 6, Адамс 8; Summerville 7, Aaronson 7, Harrison 7; Родриго 6

субтитри: Бамфорд 6, Джунонто 6, Айлинг 6

Най-добър и най-лош изпълнител

По-добре: Тайлър АдамсЛийдс

Никой не олицетворява енергичното представяне на Лийдс по-добре от полузащитника на USMNT. Адамс беше енергичен, смел и участваше във всеки опит. Конфронтацията му с Ливърпул Анди Робъртсън Той потвърди своя ангажимент.

Най-лош: Фабиньо, Ливърпул

Халфът на Ливърпул се бореше да даде най-доброто от себе си през целия сезон и отново беше слаб срещу Лийдс. Често байпасиран и изтеглен от позиция.

Акценти и Акценти

Грешка на Джо Гомес в началото на мача донесе първия гол на Лийдс Юнайтед.

След 10 минути в мрежата си Мохамед Салах върна равностойния резултат в Ливърпул.

Ден преди 21-ия си рожден ден Съмървил вкара победния гол в 89-ата минута.

След мача: Каквото казаха мениджърите, казаха и играчите

Шефът на Лийдс Юнайтед Джеси Марш: „Всички направиха голяма сделка за елиминирането ми, но бордът и аз бяхме обединени и се държахме заедно. Играхме добре, но не взехме точките. Но тази победа беше необходима, за да спре кървенето за нас и искаме играчите да наслаждавайте се на момента, но трябва да го използваме, за да стартираме.”

„Щастлив съм за нашия екип, вярвам в тях и съм им го казвал толкова често. Но в момент като този, ако си истински лидер, фокусът ти е върху хората ти.“

Ключови статистически данни (предоставени от ESPN Statistics and Information)

– Мохамед Салах: Гол 70 във футболната си кариера на “Анфийлд”, прекъсвайки равенството със Стивън Джерард на второ място. Роби Фаулър има 85.

Голът на Лийдс беше последната победа във Висшата лига на Анфийлд срещу Ливърпул след Робин ван Перси (90′ + 2) с Арсенал на 3 март 2012 г.

– Това е първият мач от Висшата лига, който Върджил ван Дайк губи на Анфийлд като играч на Ливърпул. Беше 59-0-11 (WLD) в предишните 70 мача на PL у дома с клуба.

следващ

Ливърпул: Червените приемат Наполи в Шампионската лига на 1 ноември, като и двата отбора се класират за нокаут. След това Ливърпул пътува до Лондон, за да се изправи срещу Тотнъм Хотспър на 6 ноември, последвано от мач от третия кръг на Карабао Къп срещу Дарби Каунти на 9 ноември.

Лийдс: Под натиск за работата си, Джеси Марш ще бъде домакин на намиращия се във форма Борнемут на 5 ноември, последван от мач за Карабао Къп срещу Вълците на 9 ноември, преди да отпътува за среща с Тотнъм на 12 ноември.