Капитанът на All Blacks Сам Уайтлок се оплаква от небрежната дисциплина по време на победата над Шотландия

Когато небето започна да потъмнява над Мърифийлд, истинският капитан Сам Уайтлок се замисли как едва ли не ще вали в Шотландия в големия ден на All Blacks в Единбург.

макар че Крайният резултат 31-23 бе в полза на туристите. Излишно е да напомням на Уайтлок колко много трябваше да дадат All Blacks, за да спечелят победа над шотландски отбор, който изглеждаше способен на известно разочарование, докато жълт картон за смяна на отпуснатия нападател Джак Демпси в 65-ата минута се оказа твърде скъп.

Играчът на All Blacks Далтън Папали направи пробив по време на мрачната победа с 31-23 над Шотландия.

Дейвид Роджърс/Гети изображения

С намаляването на Шотландия до 14 души, All Blacks най-накрая разкриха безмилостна серия, която пропусна по-голямата част от срещата, отбелязвайки жизненоважни опити за блокиране на Скот Барет и дебютанта Марк Тилеа, като последните двама бягат в дебюта си, в домакинството и това беше достатъчно, за повали опонента си в събмишън, след като The All Blacks взривиха ранна преднина от 14-0, за да изостанат с 23-14 в 54-ата минута.

Но възстановяването не дойде преди All Blacks да бъдат бити с пръчка от рефера Франк Мърфи, който ги наказа осем пъти през първото полувреме. Въпреки че резултатът от дузпите беше разделен на 13 на всеки при последния съдийски сигнал, All Blacks имаха причина да се оплакват от желанието на Мърфи да търси грешки в схватките и да бяга на почивката.

Със сигурност имаше много плът, която мениджърът на Англия Еди Джоунс да дъвче, докато подготвя отбора си за теста срещу All Blacks в Лондон следващия уикенд.

Бившият играч на Шотландия Доди Уиър, който има заболяване на моторните неврони, гледа мача по време на мача между Шотландия и Ол Блекс в Мърифийлд.

Уайтлок отрази горещото начало на своя отбор, като бегачите Самисони Таукиехо и Талия отбелязаха с пет точки, преди жълт картон на халфа Антон Лехнерт-Браун да отвори вратата на Шотландия да започне енергично завръщане.

Уайтлок каза пред Sky Sports след мача: „Но тогава оставихме Шотландия да се върне, с лоша дисциплина.

Lennert Brown може да има няколко оплаквания. Той очевидно хвана крайния защитник на шотландския Динамо Стюарт Хог, докато преследваше удара си във вратата, а Мърфи направи опит за дузпа.

Капитанът на All Blacks Сам Уайтлок (вдясно) гледа как номер 8 Арди Савеа изстрелва пас срещу Шотландия.

След това Шотландия удари отново, този път пресичайки пас на Дарси Греъм и докато публиката бучеше, изглеждаше, че електрически заряд е преминал през техния отбор.

Заслужено водейки със 17-14 на полувремето, Шотландия изглеждаше готова да спечели първата си победа срещу All Blacks, когато бившият Wallaby Dempsey беше изпратен на 10-минутен охладител за умишлен нокдаун от пас. .

Уайтлок призна, че дисциплината на All Blacks се е подобрила, макар и незначително, през второто полувреме.

„Подобрих се малко, но все още има някои дузпи, в които трябва да сме по-добри“, каза Уитлок.

„Просто се справих със съдията, имаше някои неща, които не станаха както трябва и получихме дузпи за това.“

Мачът започна емоционално с бившия ключар на Шотландия Доди Уиър, който има заболяване на моторните неврони, и семейството му поздравиха двата отбора на терена.

Следващия уикенд Уайтлок, който води отбора в отсъствието на контузения Сам Кейн, се очаква да блокира All Blacks с Броуди Реталик.

Последният щеше да завърши спирането си за сериозно почистване по време на победата им с 38-31 над Япония в Токио преди две седмици. Ако Whitelocke и Retalik играят заедно в Twickenham, те щяха да счупят световния рекорд за най-много стартове заедно на втория ред.

В момента те споделят 63 теста с дуото Springboks Виктор Матфийлд и Бакес Бота.

Завръщането на Реталик би означавало, че Скот Барет или ще премине към резервите, или ще играе на сляпата страна.

В краткосрочен план обаче Уитлок беше благодарен да напусне Мърифийлд с непобедената серия на неговия отбор срещу шотландците.

„Знаем, че тук никога не е лесно и историята показва, че е било много трудно през последните няколко години, така че ще вземем всяка победа, която можем.“