Кои са регресиращите експерти, шансовете, очакванията

The Купа на Мелбърн Тук залагащите се борят веднъж годишно за моделно ръководство и изчистват праха от сметките си за залагания с надеждата да получат малко пари от страхотното състезание.

И въпреки че е забавно да експериментирате сами с избирането на победител, никога не е зле да получите съвет от хора, които имат пръст в пулса.

Wide World of Sports събра съвети за трофеи от печеливши жокеи и интелигентни анализатори на състезателни игри.

Прочетете още: Melbourne Cup 2022 Race Guide

Прочетете още: Ръководство и съвети за моделите на купата в Мелбърн на Саймън О’Донъл

Прочетете още: Melbourne Cup 2022 Office Competition

Ето какво имат да кажат.

Джеймс Макдоналд чрез Расент

Джеймс Макдоналд в момента е най-горещият жокей в Австралия, спечелил Купата на Мелбърн миналата година на борда на Ferry Elegant. Неговият полет през 2022 г. – Дърстън – беше изтеглен от стадиона за Купата преди жребия на бариерата.

победител: Довилска легенда

“Фаворитът на Deauville Legend е конят, който трябва да победим и очаквам Gold Trip да върви добре, но бих искал да видя Монтефилия и Дуе да се представят също така. Мисля, че първата половина на състезанието вероятно ще бъде по-важна от вторите 1600 м за Deauville Legend. Той нарисува хубава бариера в деветката и целта за мен е той да бъде спокоен и икономичен гладък през първата половина на състезанието. Не ме интересува къде съм в бягането, защото Знам, че ако го накарам да запази енергията си, той е най-добрият кон в състезанието и това ще си проличи през втората половина на състезанието. Целта ми е да осигуря на коня си бягане без прекъсване от 600 метра, така че искам да знам какви коне са и къде да ми помогнат да осигуря чист въздух на моя кон.“

Glenn Boss чрез лабрукс

Глен Бос е шампионският жокей, който изведе Makebe Diva до три последователни спечелвания на Купата на Мелбърн от 2003-05 г.

победител: Монтевил

“Мисля, че намерих победителя – Монтефилия. Нейното бягане за Купата на Колфийлд беше фантастично. Връщайки се към състезанието в спринт, тя никога не получи чист въздух дори на 150 метра от дома си и удари червената линия точно. Светлина на главата й. Джейсън Колет би дал тази страхотна кобила. В крайна сметка мисля, че ще бъде трудно да се победи.”

Прочетете още: Драскотини от Melbourne Cup 2022

C OREY BROWN чрез foxsports.com.au

Кори Браун е бивш шампион по жокей, който спечели Купата на Мелбърн през 2009 и 2017 г.

първият Монтевиля, 2-ро Довилска легенда, 3-то свят на цветя четвъртият обет и прокламиране

„Тя достигна своя връх навреме, постигна страхотна поредица в Caulfield Cup, състезаваше се страхотно във всяка подготовка и въпреки че не спечели 2400 м, мисля, че би харесала последната настройка на 3200 м, когато яздеше Джейсън (Колет) изглеждаше като кон за средна дистанция, но този път беше настроен за това състезание, просто гледайки начина, по който се движи в състезанията си – стабилизира се много добре, показа добро ускорение на правата. Както беше в Caulfield Cup – наистина изглежда добре. Гледайки повторението, нейният пълен състезателен стил и маниери ми дават всички индикации, че тя ще остане цял ден. Начертайте перфектна врата и Джейсън е много способен ездач.“

Майкъл Пейн чрез възрастта

Мишел Пейн е единственият ездач, спечелил Купата на Мелбърн и той го направи през 2015 г. на борда на Prince of Penzance. Сега е телевизионен анализатор и тренира коне.

първият свят на цветя 2-ро без бой 3-то Рицарски медал, четвъртият лунен блясък

„50-килограмовият Realm Of Flowers изглежда много добре. Обичам тази кобила. Стои неподвижна, справя се с мокри условия и върви много добре. Справя се с повечето кутии.“

Прочетете още: Nic Ashman Melbourne Cup Анализ и състезателни съвети

Франческа Коми чрез австралийски

Франческа Комани е телевизионна водеща и състезателен анализатор, дъщеря на легендарния италиански треньор на коне Лука Комани и сестра на треньора Мат Комани.

първият Монтевиля, 2-ро без бой 3-то Довилска легенда, груб: лунно сияние

“Вероятността е купата да остане у дома (в Австралия), тъй като домакинският отбор има 22 представители. Най-добрият шанс между тях е Монтевил. Тя е четирикратен победител на най-високо ниво и завърши като влак, когато нещастният четвърти в Caulfield Cup.”

За ежедневна доза от най-добрите извънредни новини и ексклузивно съдържание от широкия свят на спорта, абонирайте се за нашия бюлетин от Натисни тук