Новини, резултати, резултати, акценти, победа на Хоукс над Раптърс, победител на половината корт от Трей Йънг, видео, контузия на глезена на Джоел Ембийд

Трей Йънг вкара 33 точки и закачи пас в средния корт на новобранеца Ей Джей Грифин за победното подреждане при победата на Атланта Хоукс със 124-122 в продължението на НБА над Торонто Раптърс в събота (американско време).

Йънг даде 12 асистенции за Хоукс, които се отърсиха от загубата от Бостън Селтикс в сряда и отмъстиха за поражението си от Раптърс през октомври.

Въпреки множеството отсъствия, свързани с контузии, включително ключовия сътрудник Паскал Сиакам, Торонто водеше със 108-101 с оставащи 2:36 минути в четвъртата четвърт.

Гледайте средно 9 НА ЖИВО мачове от редовния сезон на NBA на седмица по ESPN по Kayo Sports по ESPN по Kayo Sports. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Неделя, 20 ноември

Неделя 20 ноември

Хоукс отговориха с 10-0, за да поведат с две точки по-малко от минута преди края, а гардът на Раптърс Скоти Барнс пропусна опита за връщане със сирената, който щеше да спечели титлата.

Грифин игра 30 минути от резервната скамейка и вкара осем от своите 17 точки в продълженията, а неговият пробив с 1:58 преди края даде преднина на Атланта със 118-115.

„Той играе много уравновесено и направи някои големи удари тази вечер“, каза треньорът на Хоукс Нейт Макмилън за 19-годишния играч.

Хоукс водеха със 120-117 след пауза на Йънг с 28,2 секунди преди края, но Раптърс – подпомогнати от забивката на О. Г. Ануноби – го задържаха на 122-122 с оставащи 3,8 секунди.

След това Йънг получи топката в своята половина на терена и изви пас към Грифин под коша, за да подпечата победата.

„Той видя края“, радостно каза Грифин, който се наслаждаваше на церемониалното потапяне в ледена вода, което получи от своите съотборници след победата.

Стигна се до жицата във Филаделфия, когато Минесота Тимбъруулвс върнаха късен удар от 76 секунди и спечелиха със 112-109.

Индиана Пейсърс стигна до близка победа, превъзхождайки Орландо Меджик със 114-113.

Тимбъруулвс поведоха с цели 17 през третата четвърт и 13 във финалния фрейм.

Но 76ers с малко играчи, подкрепени от 32 точки от Джоел Ембийд и 27 от Чик Мелтън, намалиха изоставането до една точка след тройката на Де Антъни Мелтън с оставащи 29,1 секунди.

След това Милтън успя да открадне кражба от Антъни Едуардс, но пропусна пасив при удара и Едуардс, който водеше Минесота с 25 точки, увеличи изоставането до три наказателни удара.

76ers пропуснаха звездата Джеймс Хардън за мач 7 поради контузия на крака. Тобиас Харис отново е аут с болки в слабините, а Терез Макси пропусна първия си мач, след като счупи левия си крак в петък.

Те отново се паникьосаха в края на четвъртата част, когато Ембийд препъна съотборника си Джордж Нианг и удари полето, очевидно обръщайки глезена си.

Той остана в мача, но изглеждаше ограничен и отново падна.

Embiid води Sixers Passing Bucks | 02:38 часа

В Индианаполис Арън Несмит направи две наказателни удара 9,6 секунди преди края и Пейсърс осуетиха Меджик при последното им притежание, за да подпечатат минималната победа.

Терез Халибъртън отбеляза 22 точки и направи 14 асистенции за Пейсърс, които спечелиха четвъртия си пореден мач. Той каза, че стегнатите игри правят Пейсърс по-добри.

„Случва се отново и отново. Ние сме в близки мачове през цялото време. Просто трябва да го разберете в движение“, каза Халибъртън.

“Ние растем заедно като група, ставаме по-добри всеки ден и се сближаваме на и извън терена. Това ни позволява да се доверяваме един на друг, за да изведем тези игри.”

Орландо, който игра без изгряваща звезда Паоло Панчеро за пети пореден мач, имаше шанс да изтръгне победата в последните секунди, но Франц Вагнер пропусна ъглов удар и Мо Бамба не успя да върне отбитата топка.

Резултати от НБА – неделя, 20 ноември (AED)

112 – 76ers 109