Операция на крака за края на сезона на Джими Гарополо, резултати, актуализации, видео, акценти, дебют на Дешон Уотсън Кливланд Браунс, освирквания

Бековете на Сан Франциско 49ърс потвърдиха, че куотърбекът Джими Гарополо се е нуждаел от операция за счупен крак, което го изключва за сезона.

31-годишният играч се бореше с контузията по време на победата на 49ers с 33-17 над Маями Долфинс в понеделник (всички времена EST) на първото шофиране, когато защитниците на Маями Джеръм Бейкър и Джейлан Филипс уволниха Гарополо.

Треньорът на Сан Франциско Кайл Шанахан потвърди на пресконференцията си след мача, че Гарополо ще претърпи операция на крака в края на сезона.

Гледайте средно 6 NFL игри всяка седмица на живо по ESPN по Kayo Sports по ESPN по Kayo Sports. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Това е тежък удар за отбор на 49ers, който вече беше без Трей Ланс (глезен), който беше обявен като титулярен куотърбек в началото на сезона, оставяйки Брок Пърди като единствения здрав играч на тази позиция.

Защитата на Сан Франциско изигра ключова роля в победата в понеделник – петата поредна за подобряване на резултата до 8-4 – при изравняването на Делфините, докато новобранецът Брок Пърди хвърли два паса за тъчдаун, след като смени Гарополо.

Пърди завърши 25-за-37 за 210 ярда, два тъчдауна и едно прихващане.

Прекъсване на серия от пет победи за Делфините в първия мач на старши треньора Майк Макданиел срещу 49ers, след като прекара последните пет години там като помощник.

Лидерите, гигантите са равни, за да изиграят основните ефекти на играта

Имаме равенство!

Вашингтон Командърс и Ню Йорк Джайънтс са равенство 20-20 в продълженията, като и двата отбора вече са застрашени да пропуснат плейофите напълно.

Ритачът на гигантите Греъм Гано пропусна потенциален печеливш опит за гол от 58 ярда, тъй като времето изтече в продълженията, за да реши резултата в понеделник сутринта.

Това дойде, след като Вашингтон се събра в края на регулярния период, за да форсира допълнителния период, включително игра на куотърбека Тейлър Хайнеке.

Хайнике хвърли два паса за тъчдаун и четвърти пас при бягане от 90 ярда, за да тласне мача към продължения.

Той беше 27 от 41 за 275 ярда с два тъчдауна, докато колегата му от Giants Даниел Джоунс направи 25 от 31 за 200 ярда и един тъчдаун.

Вашингтон водеше с 10-0 в края на първата четвърт, но Ню Йорк отговори незабавно през втората четвърт, за да изравни резултата на полувремето.

Той направи напрегнато второ полувреме, в което нито една страна не можеше да се откъсне, което достигна кулминация в близкия край.

Двата отбора вече държат последните две места в плейофната картина на NFC със 7-5-1 всеки зад Филаделфия Ийгълс (11-1) и Далас Каубойс (8-3).

УОТСЪН ОСВИРКА В БРУНС ЗАВРЪЩАНЕ

Дешон Уотсън беше по-малко впечатляващ при завръщането си след отстраняване от НФЛ, но доминацията на Кливланд в защита го накара да спечели дебюта си за Браунс с 27-14 над Хюстън Тексас.

Тъй като плейофните състезания се загряваха другаде, в състезанието в Хюстън имаше малко надпревари.

Но първата игра от близо две години за Moderators Watson – който беше спрян 11 игри, след като повече от две дузини жени го обвиниха в сексуално насилие и неподходящо поведение по време на масажни сесии – постави играта в светлината на прожекторите.

Уотсън вече беше пропуснал целия сезон 2021 за тексасците, преди Браунс да го придобият в противоречива сделка.

В понеделник феновете на Хюстън го освиркваха всеки момент и той ясно показа ефекта от отпуската си.

„Просто ще кажа, че се чувствах всеки един от тези 700 дни“, каза Уотсън, след като атаката на Браунс отбеляза само шест точки – с гол от полето на Кид Йорк.

Донован Пийпълс-Джоунс отне удар от 76 ярда за тъчдаун на Кливланд, Дензъл Уорд направи връщане с 4 ярда за тъчдаун, а защитникът Тони Фийлдс върна прихващане на 16 ярда за TD, за да компенсира липсата на офанзивна продукция на Браунс .

на друго място…

Филаделфия се доближи до място в плейофите с победа с 35-10 над Тенеси Тайтънс, която донесе най-добрия рекорд в лигата до 11-1.

Куотърбекът на Eagles Jalen Hurts хвърли три тъчдауна и пробяга още един, изтичайки от терена, за да скандира “MVP!” Широкият приемник на Филаделфия Ей Джей Браун запали пламъците за бившия си отбор с осем уловени мача за 119 ярда и два тъчдауна.

Минесота Викингс направиха повече магия в последната минута, осигурявайки победа с 27-22 над Ню Йорк Джетс при четвърто прихващане на голлинията на Камрин Байнъм от куотърбека на Джетс Майк Уайт.

10-ата победа на Vikings за сезона означава, че те ще имат шанс за титлата на NFC North с победа в Детройт следващата седмица.

Куотърбекът на Минесота Кърк Казънс направи 21 от 35 подавания за 173 ярда и тъчдаун на Джъстин Джеферсън с 8:33 за игра, което се оказа достатъчно, за да спечели мача.

Балтимор видя лидера на АФК Север Ламар Джаксън, който накуцваше с контузия в коляното през първата четвърт, но с резерва Тайлър Хънтли начело победи Денвър Бронкос с 10-9.

Хънтли завърши 91-ярдов удар с 2-ярдов тъчдаун с 28 секунди оставащи, за да грабне победата, а в още добри новини след мача Ravens обявиха, че не се очаква контузията на NFL MVP за 2019 г. Джаксън да сложи край на сезона му.

В Чикаго куотърбекът на Грийн Бей Арън Роджърс разшири доминацията си над Беърс, събирайки Пакърс до победа с 29-19.

25-ата победа в кариерата на Роджърс над Мечките беше 787-ата победа на Пакърс в редовния сезон – измествайки ги след Мечките до върха на списъка за всички времена на НФЛ.

Мечките са най-печелившият отбор в лигата от над 100 мача. Новобранецът с широк приемник на Пакърс, Крисчън Уотсън, хвана тъчдаун през първото полувреме и отбеляза гол от 46 ярда в края на четвъртата част, за да подпечата победата, след като Пакърс изтри изоставането от 19-10 през третата четвърт.

В другия ранен мач Питсбърг Стийлърс използва мощна игра на земя при победа с 19-16 над Соколите в Атланта.