Разгорещена конфронтация между Южна Корея и Гана и червен картон за треньора Пауло Бенто

Мохамед Кудос каза, че няма голяма разлика между начина, по който Гана игра в началото световна купа Мач срещу Португалия или вторият мач срещу Южна Корея.

С изключение на резултата, разбира се.

Кудос отбеляза два гола, включително зеления гол, след като националният отбор на Южна Корея изравни мача през второто полувреме, а Гана избегна елиминирането, като спечели с 3-2, в мач, в който южнокорейският треньор беше изгонен с червен картон.

Прочетете още: Хюит се ядосва срещу Киргиос за Купа Дейвис

Прочетете още: Неймар без националния отбор на Бразилия е в елиминациите

Прочетете още: Гигантите запълват празнотата с револвер номер 1

Мохамед Салису също вкара за Черните звезди, които бяха разочаровани след загубата с 3-2 от Кристиано Роналдо и Португалия и се нуждаеха от точки срещу Южна Корея за шанс да стигнат до 16-финалите в Катар.

“Мисля, че мачът срещу Португалия беше един от най-добрите мачове, които можете да играете, каза Кудос. Енергията и ангажираността на целия отбор бяха добри. Така че подходихме към този мач по същия начин.” „Имаме един и същи манталитет мач след мач, така че вървим в една посока с еднаква енергия, независимо срещу кого играем.“

През второто полувреме Чо Гу-сунг отбеляза и двата гола за Южна Корея с разлика от почти три минути в началото на второто полувреме, за да изравни резултата на 2-2.

Но нисък гол на Кодос с левия крак в 68-ата минута не успя да достигне вратаря Ким Сеунг-гю, за да възстанови преднината на Черните звезди. Вратарят на Гана Лорънс Ати-Зигие запази победата, като блокира удара на Чо в добавеното време.

„Допуснахме голове малко рано в мача и това ни принуди да играем в стил „преследване“, което не беше лесно. След първото полувреме се заклехме да продължим да опитваме до края“, каза Джоу. „Никога не се отказахме и ги настигнахме в края, но последният гол, който допуснахме, беше нещастен. Продължихме да бомбардираме за изравняване, но не успяхме да пробием.“

Южнокорейският нападател Сон Хън Мин остана без гол в Катар. Нападателят на Тотнъм носеше маска, за да защити счупената си лява очна орбита, която получи в мача от Шампионската лига срещу Марсилия по-рано този месец.

Селекционерът на Южна Корея Пауло Бенто получи червен картон в моментите след мача, след остра размяна с английския рефер Антъни Тейлър. Португалският треньор беше бесен, когато Южна Корея спечели корнер в края на 10-те минути на добавеното време, но сигналът прозвуча преди да бъде изпълнен.

Червеният картон означава, че Бенто няма да бъде отстрани за последния мач на Южна Корея срещу Португалия в петък.

„Резултатът в крайна сметка беше напълно несправедлив“, каза помощник-треньорът Серхио Коста, добавяйки, че не е чул Пинто да казва нещо „неподходящо“.

Южна Корея завърши наравно 0-0 в първия си мач с Уругвай. Отборът записа своето шесто поредно участие на Световно първенство.

Но сега южнокорейците са застрашени да бъдат изключени. Коста предполага, че гневът на Пинто ще обедини отбора.

“Разчитайте на нас за следващия мач”, каза той.

Гана стана третата африканска нация, която достигна четвъртфиналите на Световното първенство през 2010 г. Капитанът на Черните звезди Андре Аю също беше в този отбор. Нито един африкански отбор не е достигал до полуфинал на Световното първенство.

Южна Корея, която е известна с владеенето на топката, доминираше през първите 20 минути. Гана поведе в резултата в 24-ата минута, когато Салису се разписа след разбъркване от свободен удар. След енергичен празник, съпроводен от неговите съотборници, Салису се наведе нервно на терена, докато голът беше потвърден от видео преглед.

Кудос, 22-годишният полузащитник на Аякс, удвои преднината, стреляйки с глава след дълъг пас на Джордан Айю, въпреки отчаяните усилия на защитника Ким Джин Су.

Чо направи плъзгане с коляно пред резервната скамейка на Южна Корея и бе атакуван от съотборниците си след първия си гол в 58-ата минута.Вторият му дойде в 61-ата.

И сега Гана се превръща във финала на група Н в събота сутринта срещу Уругвай.

„Чувствам се добре, но се чувствам още по-добре, защото взехме и трите точки. Това беше най-важното“, каза Кодос. „Целият отбор изигра своята роля и мисля, че сега енергията в Гана е много добра и това е добър тласък за следващия ни мач.“

За ежедневна доза от най-добрите извънредни новини и изключително съдържание от широкия свят на спорта, абонирайте се за нашия бюлетин чрез Натисни тук!