Резултати от Висшата лига „Манчестър Юнайтед победи Фулъм“; Алехандро Гарначо победител, Астън Вила победи Брайтън, резултати, голове, видеоклипове

Аржентинският тийнейджър Алехандро Гарначо влезе от резервната скамейка и отбеляза в добавеното време, когато Манчестър Юнайтед спечели с 2-1 като гост Фулъм в неделя.

Изглеждаше, че Котиджърс са направили достатъчно, за да спечелят точка в последния мач от Висшата лига преди почивката на Световното първенство.

Гледайте най-добрите футболисти в света всяка седмица с beIN SPORTS на Kayo. Предаване на живо на Германската Бундеслига, Лига 1, Серия А, Купата на Карабао, Английската футболна лига и Висшата футболна лига. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Но експертното едно-две на Гарначо с Кристиан Ериксен, в последните три минути на продълженията, 18-годишният завърши бягането в наказателното поле, преди да направи добър финал чрез Бернд Лено.

„Той има много талант и нивото му на работа с талант прави огромна разлика с нас от резервната скамейка“, каза капитанът на Юнайтед Бруно Фернандеш пред BBC, когато беше попитан за Гарначо.

„Наистина сме щастливи за него и знаем, че може да ни даде голове и асистенции и да докаже радостта от футбола.“ Ериксен изведе гостите напред в 14-ата минута на “Крейвън Котидж” с първия си гол за Юнайтед, завършвайки контраатака.

разруха за Фулъм.Източник: Getty Images

Бившият нападател на Юнайтед Даниел Джеймс изравни за Фулъм малко след час, след като влезе като резерва на Хари Уилсън минути по-рано.

Ериксен каза за целта си: “Крайно време беше!” Имам малко, така че съм щастлив, че съм в списъка с голове за последния мач преди Световното първенство. Юнайтед остана на пето място, но тази победа означаваше, че те се преместиха в Тотнъм, на три точки зад четвъртия Тотнъм, докато Фулъм остана на девето място.

Отборът на Ерик тен Хаг пристигна в Лондон без няколко топ играчи, включително Кристиано Роналдо, Антъни, Джейдън Санчо и Рафаел Варан.

Фулъм загуби звездния нападател Александър Митрович, но въпреки това направи страхотен старт на Крейвън Котидж, като вратарят на Юнайтед Давид Де Хеа спаси рано Карлос Винисиус.

Но Юнайтед беше този, който наруши безизходицата, когато Антони Марсиал игра във Фернандес, чиято топка през наказателното поле напусна непокрития Ериксен с просто вкарване.

Алехандро Гарначо от Манчестър Юнайтед празнува постигането на победния гол.Източник: Getty Images

– ‘Продължавай да се бориш’ –

Фулъм се радваше на много притежание и натискане, но неуспехът им да превърнат нещо в гол беше почти наказан, когато Марсиал прехвърли гредата след центриране на Люк Шоу.

Ериксен също имаше шанс да направи 2-0 преди полувремето, но стреля встрани. В началото на второто полувреме вратарят на Фулъм Лено блокира Антъни Еланга в един на един мач, преди Антъни Робинсън и Тим Рийм да комбинират, за да попречат на Маркъс Рашфорд да го последва.

След като пропусна тези положения, Юнайтед се върна в 61-ата минута.

Бързият удар на Уилиан отляво беше добре подкрепен от центриращия Том Кеърни, който обърна пас на Джеймс, когато резервата направи проби от центъра на наказателното поле.

Дръзкият Фулъм се натисна за победата, като ударът на Жоао Балиня от ръка над главата принуди Де Хеа да спасява удари.

Но последна дума имаше Гарначо, който показа спокойствието на годините си.

„Няма думи, които да обяснят какво чувстваме моите съотборници и аз в този момент“, каза Балиня. „Наистина сме разочаровани от резултата, защото смятам, че заслужавахме да спечелим този мач. Но той добави: „Ще продължим да се борим и ще даваме всичко от себе си до края на сезона.

“Футболът е такъв, понякога най-добрият отбор не побеждава.”

Тайрън Мингс от Астън Вила празнува победата на своя отбор във Висшата лигаИзточник: Getty Images

вила почивка суша мн

Дани Ингс отбеляза два гола, докато Астън Вила сложи край на чакането си за победа като гост във Висшата лига този сезон с победа с 2-1 над Брайтън в неделя.

Алексис МакАлистър изведе Брайтън напред в първата минута, но Вила върна топката и Ингс изравни с удар от дузпа през първото полувреме, преди да отклони топката в началото на второто полувреме в полза на Чайките, които отказаха видео асистент рефера закъсняла дузпа.

Победата означаваше, че Вила, който вече спечели и двата си мача в лигата, откакто Унай Емери смени Стивън Джерард като мениджър, се изкачи до 12-то място в таблицата преди паузата за Световното първенство.

„Като отбор бяхме отлични днес“, каза Ингс пред Sky Sports. „Нашата решителност и решителност ни накараха да преминем границата.

Обръщайки се към влиянието на Емери, той добави: “Той е с нас от известно време, но вече сме изминали дълъг път. Сега ще си дадем почивка и ще се опитаме да внедрим толкова, колкото той иска да инсталира с нас.” Макалистър, един от играчите, които отиват в Катар за Световното първенство, отпразнува повиквателната си за Аржентина с гол след 49 секунди срещу своя сънародник Ейми Мартинес.

Самият вратар на Вила Мартинез се затрудни с къс пас към бразилеца Дъглас Луис, след което Макалистър, който отбеляза петия си гол за сезона, го отстрани.

Но клубът от Мидландс отговори добре и заслужено изравни в 20-ата минута.

Централна топка на Еми Буендиа позволи на Джон Макгин да надпреварва забивката на Луис, за да свали капитана на Шотландия точно в зоната.

Емилиано Мартинес.Източник: Getty Images

Ингс отбеляза от дузпа, но Роберт Санчес асистира за дузпата.

Паскал Грос от Брайтън почти засрами Мартинес, като го подаде от корнер.

Леандро Тросард от Seagulls отбеляза пет минути след второто полувреме, но ударът му от далечна дистанция беше отменен, след като реферът Крис Кавана фаулира Мати Кеш от Вила.

В отворен мач ударът на Буендия с глава след центриране на Кеш срещна гредата, преди Вила да поведе в 54-ата минута.

Луис грабна топката от Макалистър точно пред пеналта на Брайтън и Ингс спаси изненадващо забивка, преди опитът му да победи Санчес след отклоняване на Колуел.

Брайтън обжалва дузпа, когато защитникът на Вила Лукас Дигне хвана крилото Соли Марч, но въпреки проверката на VAR, дузпа не беше изпълнена.

Това добави още повече разочарованието на мениджъра на Брайтън Роберто Де Зерби, който беше картотекиран, защото многократно протестираше срещу загубата на време от страна на Вила в мач, който видя осем минути добавено време.

Въпреки поражението, Брайтън остана седми, но раздразненият Де Зерби каза пред BBC: „Мисля, че винаги говорим за честна игра във Висшата лига. Не видях (този) ден.“

“Работата на съдията е, не моя (да се справям с губенето на време). Моята работа е да тренирам играчите и да ги подготвям за мача.”