Резултати, резултати, акценти, видео, новини, наградена тройка Shay Gilgos-Alexander, Thunder срещу Wizards, Ivan Mobley dunk срещу Янис Адетокумбо

Shay Gilgos-Alexander погреба печеливша тройка, за да завърши още едно масивно представяне.

Освен това Янис Адетокумбо беше заснет в рядка сцена, която шокира света на НБА, докато австралиецът се възхищаваше на героичното прахосване на Стив Къри.

Следете всички събития от деня в Обвивка на НБА!

Гледайте средно 9 НА ЖИВО мачове от редовния сезон на NBA на седмица по ESPN по Kayo Sports по ESPN по Kayo Sports. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

четвъртък 17 ноември

АВСТРАЛЕЦЪТ ЗАШЕМЕТЯВА В ДВОЙНА ИГРА КАТО STEPH 50 БЕЗ НИКАКЪВ НАЧИН

Ако някога е имало находка, която доказва, че Warriors са се счупили, това е то.

Стив Къри направи своя 11-ти мач с 50 точки, но с малко помощ от своите колеги шампиони, Уориърс все пак загубиха със 130-119 от Финикс в четвъртък (AEDT).

Къри вкара 31 точки през първото полувреме и завърши с 50 точки при стрелба 17 от 28, както и девет борби и шест асистенции, за да завърши на пейката, след като резултатът беше извън съмнение.

Но Клей Томпсън вкара шест от своите 17 точки, Дреймънд Грийн вкара девет точки и две борби за 29 минути, а Джордан Пол не отбеляза гол от игра.

Това е осма загуба на Голдън Стейт в осем гостувания този сезон.

За Слънцата, които бяха без Крис Пол, Камерън Пейн водеше като гост с 29 точки и седем асистенции, докато Девин Букър имаше 27 точки и 9 асистенции.

Влизайки от пейката, австралиецът Джок Ландъл блесна със седем точки, четири борби и две блокади за 16 минути, а най-добрите му моменти обобщиха разликата между двете страни.

В единия край Ландейл нанесе брутален блок и след това бързо се обърна и хукна към пода, за да вкара преходна забивка.

“Ако съм Слънцето, това ме възбужда. Ако съм Уориърс, това ме разочарова”, каза бившият треньор на НБА Марк Джаксън в коментар за ESPN.

„Къде са усилията, които Ландъл положи, за да управлява пода?“

SGA Обработващи камъни

Shai Gilgeous-Alexander вече наистина е на собственото си ниво.

Звездата на Thunder записа най-добрите в кариерата си 42 точки, включително печелившата тройка, за да изведе своя отбор над Вашингтон Уизърдс на пътя със 121-120.

Друго доминиращо представяне беше на Гилгиос Александър, който добави шест борби, седем асистенции и стреля 14 от 21 от игра.

Това също така бележи неговия 10-ти мач с 30 точки за сезона, повече от Девин Букър, Деймиън Лилард и Зак. LaVine комбинирано, според StatMuse.

Той стреля само 12 от 17 от линията за наказателни удари, след като влезе в игра, стреляйки невероятните 94 процента.

Но иначе това беше масивно шоу и беше най-новото в епична поредица от форми, която не показва признаци на забавяне.

Разбираемо, светът на НБА го загуби, след като 24-годишният удари три.

Бившият стрелец от НБА Джей Джей Редик написа в Туитър: “Студен чай като дявол.”

„Не мисля, че е вродено, мисля, че работи за нея“, каза Марк Диньо за Гилгиос Александър след мача.

“Неговата работна етика е добре документирана, говорил съм за това много пъти. Мисля, че това е източникът на доверие за него.

„Не се покачва много след нощ като тази вечер, не намалява много, когато нещата не вървят добре.

“Той се влива отново в работата и така, когато влезе в тези моменти, той има много увереност и уравновесеност. Причината е, че той работи за това.”

Състезанието стигна направо до края, тъй като Брадли Бийл направи масивен бейсджъмпър с ръката на Лу Дорт в лицето, за да изведе Wizards със 120-118 в просрочие.

Но Гилгиос Александър незабавно отговори в другия край на корта, като го потопи с огромната си тройка назад, за да отблъсне Тъндър със 121-120 с 1.1 оставащи точки.

Вашингтон получи един последен тъчдаун, за да се опита да спечели играта, но топката се отклони от Дорт и след това от Бел, за да подпечата победата за Оклахома Сити.

С това Thunder се подобри до 7-8, като същевременно прекъсна серия от четири победи за 8-7 Wizards.

Дорт добави 16 точки за OKC, но това всъщност беше еднолично шоу, докато Кристапс Порзингис (27 точки, девет борби) и Бел (25 точки, шест борда, шест стотинки) водеха Вашингтон.

МАСИВНО Гмуркане на MOBLEY НА GIANNIS УАУ

Не се случва често да видите Янис Адетокумбо потопен или дори някой играч да се опитва да го направи.

Но Евън Мобли се нареди до обръча и стреля с топката над Адетокумбо в началните минути на срещата на Кливланд Кавалиърс с Милуоки Бъкс в епичен мач.

Рядката анимационна сцена на Greek Freak стана вирусна в социалните медии и накара хората да говорят.

Това зададе тона на Кавс в труден мач навън срещу Милуоки – макар и без Джру Холидей и Крис Мидълтън – и беше безпроблемно през първото полувреме.

Но Милуоки експлодира в третия, печелейки с 34-18 зад Адетокумбо и Брук Лопес, за да дръпне напред, печелейки удобно със 113-98.

Лопес завърши мача с високите 29 точки от седем тройки и три блокади, а Адетокумбо имаше 16 точки, 12 борби и осем асистенции.

Междувременно Донован Мичъл и Дариус Гарланд вкараха по 23 точки за Кливланд.

Победата прекъсна серия от три загуби, след като Бъкс се подобриха до 11-3, докато отборът на Кливланд претърпя петата си поредна загуба, за да падне до 8-6.