Световната купа по ръгби в цифри: Порша Уудман от Black Ferns чупи рекорди

Порша Удман Той определено знае как да занимава статистиците.

крило от черна папрат Продължете да събирате записии двете в това Световно първенство по ръгбиИ въобще в блестящата й кариера.

Сега тя изглежда много решителна, тъй като Нова Зеландия изпадна в труден момент в тази защита на короната си в първото си историческо домашно първенство.

Ето един поглед към най-важните моменти, докато отиваме на полуфиналите в събота в Eden Park.

20

Дубълът на Удман срещу Уелс сега я прави най-добрият голмайстор в историята на Световните първенства – както мъже, така и жени – с 20.

Англичанинът Со Дей вкара 19 гола в 13 мача между 1998-2006 г., а Удман сега го надминава само в осем мача.

Най-добрите голмайстори при мъжете са Джона Ломо и Брайън Хабана, покойният велик All Black, който изравни с бившия пилот на Springboks на 15 години.

Порша Удман от Нова Зеландия отново докосва земята.

Фил Уолтър / Гети изображения

38

Уудман вече има 38 тестови опита в кариерата си и бързо се доближава до повече точки.

31-годишната, която е направила 22 теста, сега е срамежлива от един Celica Winyata (39 от 40 теста) и само четири от професионалистката за всички времена Vanessa Coates от Black Ferns (43 от 16).

Удман сега също е изравнен с Винята като най-резултатен голмайстор на Черна папрат на родна земя (18).

1

И ако не можете да се наситите на Woodman, вижте тази красота от екипа на Opta.

В момента тя е номер едно на тазгодишното Световно първенство по отношение на опити (седем), спечелени метри (349), пробиви на линии (10) и непобедени защитници (23), след като се класира на първо място във всяка от тези категории на турнира през 2017 г. ( 13 опити, 648 метра, 19 прекъснати линии, 41 победени защитници).

35

Благодарение до голяма степен на дървесния човек-чудо, черната папрат вече превзе Англия за опитите си в турнира, като двата отбора са еднакви в горната част на класирането с 35 гола.

Нова Зеландия не е пропускала по-малко от седем в мач досега, Той се бори за девет на четвъртфиналите срещу УелсДокато Червената роза все още прави седем на мокро срещу Wallaroos.

Останалите полуфиналисти събраха само 39 точки помежду си (Канада 20, Франция 19).

0

Срещу Black Ferns в Eden Park в събота вечер Франция се опитва да направи своя дебют във финала на Световната купа.

На всеки турнир през 1998 г. французите достигаха до четвъртия кръг, но бяха 0-7 на полуфиналите, завършвайки трети в шест случая.

Те са се изправяли срещу Нова Зеландия в три полуфинала преди, за тежки загуби от 30-0, 4-10 и 45-7, но те са в четири поредни мача срещу Fierns, включително техните над 20 победи миналия ноември.

9

В деветото издание на световното първенство Англия е единствената страна, участвала в полуфиналите на всеки турнир.

Сега те удължиха рекордната си победна серия до 29 теста, но сега се изправят срещу канадски отбор, който са победили само с три точки в последните си две срещи (2019 г. в Калифорния и 2015 г. в Оукланд).

Капитанът на Англия Сара Хънтър стана играчът с най-много мачове в тестовете за жени.

Андрю Коринга/Photosport

138

При четвъртфиналната победа на нейния отбор, капитанката на Англия Сара Хънтър стана най-много играният играч в тестовете за жени, с резултат 138.

Той надмина 137-ата победа на бившия му съотборник Роки Кларк, което сега прави Хънтър, който направи своя дебют през 2007 г., най-много срещания международен играч на Англия – мъже и жени – някога.

Този уикенд тя е на линия за уравнението на Джордж Греган (139), само със Сам Уайтлок (140), Браян О’Дрискол (141), Серджио Барези (142), Ричи Маккоу (148) и Алон Уейн Джоунс (165). други. пред нея.