Сърцата на Wallabies отново бяха разбити, когато Ирландия грабна победата

— Не сме далече — каза Рени. „Играхме с двата най-добри отбора в света [France and Ireland]. Можеше да направим достатъчно, за да победим и двамата, но не го направихме. Трябва да видим защо. В тази група има огромно количество герои.

“Той беше смел. Заседнахме в битката. Разбиващо за момчетата, защото той беше толкова печеливш.”

В хаотична нощ, в която петима влиятелни играчи на Wallabies – Хънтър Пайсами (коляно), Дейв Пореки (сътресение), Роб Валетини (глезен), Таниела Тупоу (коляно) и Келауей (крак) – получиха наранявания, които потенциално биха могли да свършат кръга, Австралия изостана 3-0 през по-голямата част от мача, но изравни резултата до 3-3 25 минути до края.

Опит в 66-ата минута на ирландския резерва Бонди Аке в реванша изглеждаше разликата, преди Джордан Петя да извади пет точки от нищото за Wallabies десет минути преди края.

Когато Бърнард Фоли успешно реализира, резултатът беше 10-10.

След като Бърн добави още три точки след дузпа, Wallabies бяха на другия край на техническата санкция.

Mark Nawaqanitawase имаше още една солидна игра във втория си тест.приписват му:AP

„Това е много технично”, каза Рени от дузпата на Гордън. „През повечето време нямаше да бъде хванат.”

Относно решението да преследва опит в последните минути, Рени добави: „Ако беше точно пред стълбовете, може би щяхме да мислим по различен начин. Подкрепихме обаждането.“ [kicking for touch]. “

Уолабитата удрят над теглото си до минутите на смъртта.

„Имахме доста нещастие тази вечер“, каза Рени. „Накрая играхме с 13 в един момент. Имаше обаче доста характер [there is] Разочарование, защото имахме шансове и трябва да отдадете заслуженото на ирландската защита. Те са висококачествен отбор и имахме своите шансове в началото. Трябваше да ги ухапем. Играхме много добър футбол, но нямаше много награди.”

Загубата ще окаже по-голям натиск върху Рейни преди теста в Уелс следващата седмица, където той може да се бори за работата си. Ако Австралия загуби, това ще бъде най-лошата им година от 1958 г. с 10 или повече изиграни теста.

„Много от момчетата и персонала в тази съблекалня са съсипани в момента“, каза капитан Джеймс Слипър. “Слез долу при жицата. Имам горчив вкус в устата.”

Австралия беше упорита до последните моменти, но отново, подобно на Франция и Италия, не успя да завърши мача.

Ирландия беше тежко ударен преди началото на срещата, като звезда номер 10 Джони Секстън получи контузия на прасеца.

Австралия изглеждаше така, сякаш имаха първа стрелба с пет точки благодарение на Ник Уайт, но бяха оттеглени поради удар с врата на Борецки.

Всяка седмица в това турне Рени говори, че иска по-добра дисциплина и би бил вбесен, ако види хората му да допускат четири дузпи в първите 12 минути.

Четвърто въртене с врата през първото полувреме доведе до жълт картон на Фолау Фаинга след още няколко минути след неуспешната серия. Той изпълни своя шанс да бъде избран за Световното първенство през следващата година без съперник в този кръг.

Ирландия направи 99 борави повече от Австралия през първото полувреме (155 за 56) и натисна значително на почивката.

Бившето крило на Бръмби Мак Хансен изглеждаше така, сякаш е направил добър опит срещу австралийски отбор от 13 играчи, но повторенията показаха, че той е на линията.

Имаше блъскане и блъскане с играчите на Wallabies, за които Хансен каза по-рано през седмицата, че “не могат да се пързалят за двама—.”

Хансен се засмя последен.

Това не беше класически тест, но имаше много усмивки на терена. Те не бяха само австралийци.

Това ще бъде дълга седмица в Кардиф, с повече душевно търсене и чудене какво би могло да бъде.

„Знам, че със сигурност ще вдигнем момчетата“, каза Рени.

Гледайте цялото действие от пролетното турне на Wallabies с излъчване на всеки мач без реклами и при поискване на Stan Sport.