Травма в коляното на Бен Симънс, Последно, Бруклин Нетс, Кевин Дюрант, OCC Тъндър срещу Ню Орлиънс Пеликанс, Джош Геде, Дайсън Даниелс, Резултати, Актуализации, Последни, Акценти, Видео

Бруклин Нетс изпревариха Орландо Меджик с недостатъчен персонал у дома със 109-102, за да се върнат до .500 на 11-11 след майсторски клас от 45 точки от Кевин Дюрант във вторник (всички времена EST).

Дюрант стреля супер ефективно 19 от 24 от полето (79%) и добави седем борби, пет асистенции, две откраднати топки и две блокади в доминиращо представяне на звездата нападател.

Гледайте средно 9 НА ЖИВО мачове от редовния сезон на NBA на седмица по ESPN по Kayo Sports по ESPN по Kayo Sports. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Нетс водеха с една разлика през първото полувреме, а Дюрант избухна през третата четвърт, вкарвайки 19 точки, спирайки два удара и достигайки до кражба в периода, когато Нетс контролираха.

вторник 29 ноември

„Моите съотборници ми поставиха страхотни екрани“, каза Дюрант след мача, „боята се отвори, защото направихме правилна дистанция и успях да ударя няколко удара.“

Беше труден сезон за Бруклин, който току-що уволни старши треньора Стив Неш след старт 1-5, когато звездният страж Кайри Ървинг беше въвлечен в полемика, след като публикува връзка към антисемитски филм в социалните медии.

„Минахме през много досега“, каза той. „Постигането на .500 е цел, поставена за нас през последните няколко седмици – бяхме на прага.“ Ървинг добави 20 точки, а Ник Клакстън добави 16 с 13 борби за Нетс.

Ние просто искаме да продължим, каза Дюрант.

Това дойде тревожно в състезание, където Бен Симънс беше принуден да напусне на полувремето с възпалено ляво коляно – същото коляно, което го накара да пропусне мачове този сезон и се наложи операция преди две години – и не се върна.

Последната неуспех – проверка девет минути преди полувремето срещу Меджик – идва точно когато той намираше своя ход за първи път като интернет сноб.

26-годишният играч, който беше разменен в Бруклин през февруари в полза на бившия MVP Джеймс Хардън, не игра през миналия сезон поради проблеми с психичното здраве и болен гръб. Последният се нуждаеше от микродискектомия през май, за да възстанови дискова херния L-4, но имаше трайни последици до този сезон, а сега и от другата страна на тялото му.

Симънс пропусна четири поредни мача по-рано този месец заради подуване на коляното. Той също изчака загубата от Лейкърс на 14 ноември със същия проблем. В този момент Симънс имаше средно 5,2 точки, 6,2 борби и 5,9 асистенции, всичките най-ниски резултати в кариерата. Това беше най-лошият отбор с минус 43, а резултатът му минус 4,8 на игра беше 410 от 455 играчи, според NBA.com.

Но откакто се завърна след контузия в коляното, Симънс изглеждаше като нов титуляр. Или може би по-точно, като огледален образ на старото му звездно аз.

В предишните седем мача, които започнаха във вторник – пет от тях започнаха – Simmons Plus 29 изоставаше с една точка от Кевин Дюрант за най-добрия в отбора, изглеждайки пъргав и експлозивен. Той записа средно 13,6 точки, както и 7,6 борби, 6,1 асистенции и 1,6 отнети топки. Последните три числа бяха отборни високи.

Симънс завърши вторник с четири борби и три асистенции за 11 минути.

Дюрант беше доминиращ (Снимка от Майк Стоуб/Гети изображения)Източник: Getty Images

Междувременно Кайри Ървинг вкара 20 точки за Бруклин, а Ник Клакстън добави 17 точки, 13 борби и три блокади.

Меджик, които бяха без Уендъл Картър-младши, Джалън Съгс, Маркел Фулц, Коул Антъни, Терънс Рос, Мо Бамба, Чома Океке и Джонатан Айзък – загубили 113 мача в НБА поради нараняване/болест – се бориха чудесно през целия мач, Паоло Панчеро и Пол Пол (и двамата по 24 точки) също блеснаха.

Винаги, когато изглеждаше, че Нетс ще избягат с него в четвъртия ининг, Орландо веднага се връщаше.

Но в крайна сметка това беше впечатляваща победа за Нетс, които може би се разпаднаха под напрежение по-рано този сезон, за да постигнат петата си победа в последните си седем мача.

„Това беше страхотен мач за Бруклин Нетс – не онези грозни мачове, които трябва да спечелиш срещу млад отбор“, каза бившият играч от НБА Ричард Джеферсън в YES Network.

„Това беше дръзка победа, която може би по-рано през сезона Нетс не можаха да постигнат.

Бен Симънс дори излиза на полувремето, така че някои неща са натрупани срещу вас.

„Но в крайна сметка това е вид победа, върху която Бруклин Нетс могат да надграждат, особено вече 2-0 у дома седем мача до края.“

Публикувано за първи път в New York Post от Brian Lewis

PELICANS EDGE THUNDER НА ПРЕМИЕРАТА НА AUSSIES

Ню Орлиънс Пеликанс надиграха Оклахома Сити Тъндър у дома със 105-101 в епичен двубой, който стигна до жицата.

Зион Уилямсън поведе Пеликанс, които бяха без Брандън Инграм и Си Джей Макколъм, с 23 точки, осем борби, осем асистенции и три блокади, а Шей Гилгос Александър събра 31 точки, шест борби, четири асистенции и две отнети топки. гръм.

Това дойде в първия сблъсък между австралиеца Джош Геди (седем точки, пет борби, една открадната топка) и Дайсън Даниелс (осем точки, две тройки, пет борби, две асистенции, две откраднати топки), който успя да постигне дълго време с Инграм и Макколъм. Навън.

Пеликансите поведоха рано с 34-26, но OKC остана на поразително разстояние през цялото състезание, докато и двата отбора имаха попадение.

Кошът на Зион Уилямсън с 3:54 до края на третия период увеличи преднината на Ню Орлиънс до 75-62 и изглеждаше, че домакините може да избягат с него, но те отговориха с пробив, за да запазят Тъндър жив.

OKC продължи да финишира на четвърто място, като двете точки на Dort намалиха дефицита си до само 94-95.

Gilgeous-Alexander направи четири наказателни удара в края на мача, за да даде на Thunder рядка преднина от 98-97, и след като Trey Murphy отвърна с тройка, Jeremiah Robinson-Earl се върна точно в другия край с тройка.

Това доведе до напрегната, остра последна минута, в която Уилямсън направи една кофа и реализира наказателното хвърляне, за да върне Пеликанс в преднина от 103-101.

Гилгиос Александър имаше шанс да отбележи или да изведе Тъндър напред при последното им притежание, но пропусна офанзивен удар, докато Хърб Джоунс направи два наказателни удара, за да подпечата победата за Ню Орлиънс на леда.

Резултатът показа, че Pelicans се подобриха до 12-8 и се изкачиха до третата поставена на Запад, докато OKC падна до 8-13.

на друго място…

Докато Бостън Селтикс се събраха отново, водейки отбора си при победа със 140-105 над Шарлът Хорнетс, Филаделфия 76-ърс изтриха дефицита от 16 точки, за да победят Атланта Хоукс със 104-101 при звездното завръщане Джоел Ембийд. от нараняване.

Работата беше както обикновено в Бостън, тъй като Джейсън Тейтъм се завърна след отсъствие от един мач, за да вкара 35 точки и да седне добре в четвъртата четвърт.

Джейлън Браун, който понесе бремето в отсъствието на Тейтъм при огромната победа над Вашингтон в понеделник, беше негов ред да си почине, седнал с болен врат.

Това нямаше никакво значение, тъй като Селтикс събориха 24 три точки и продължиха да оказват натиск върху нападението си с 40 асистенции.

Липсвайки Тери Розиър, ЛаМело Бол и Гордън Хейуърд, Хорнетс нямаха отговор за Селтикс, които спечелиха 13 от последните си 14 мача.

Инграм лимпва при загуба от Гризлис | 01:05 часа

Във Филаделфия Ембийд започна бавно, след като пропусна четири мача с изкълчен ляв крак.

Той достигна само един от първите си седем изстрела, но завърши девет от 18 от земя, грабна осем борби и даде седем асистенции, докато скандирането „MVM! .

Триковият скок на Embiid даде на 76ers преднина от 101-100 с 18,6 секунди преди игра.

Секунди по-късно той улови пас на Трей Йънг от Атланта, след което направи две наказателни удара, за да увеличи преднината на Филаделфия.

Ембийд, който беше контузен, когато съотборникът му Джордж Нианг падна върху него по време на мач, каза, че се е почувствал облекчен, след като е играл 35 минути във вторник.

„Мислех, че (контузията) ще бъде много лоша“, каза той. „Така че съм просто развълнуван да се върна след толкова кратко време.“

Куотърбекът на Wizards Кристапс Порзингис имаше страхотна вечер във Вашингтон, вкарвайки 41 точки – 29 от които през първото полувреме – при победа със 142-127 над Минесота Тимбъруулвс.

Дори по-лошо за T-Wolves, суперзвездата Карл-Антъни Таунс трябваше да бъде помогнато да напусне терена през третата четвърт с това, което отборът описа като нараняване на десния прасец.

Ал-Балад тичаше по терена, когато изведнъж се хвана за крака и падна. Съотборникът Руди Гобер и треньорът на отбора в крайна сметка му помогнаха да стигне до съблекалнята.