ФК Сидни победи Селтик, Анж Постекоглу, ключови характеристики, видео, отчет от мача, резултат, статистика, последно

ФК Сидни постигна всичко друго, но не и щастливо завръщане за бившия треньор на Socceroos Анж Постекоглу с шокираща победа с 2-1 над Селтик на стадион Алианц.

Въпреки че не бяха техните четирима играчи на Световното първенство – халфът на Soccerros Аарон Муй, японският нападател Дайсен Маеда, хърватският краен защитник Йосип Юранович и роденият в Англия американски актьор Камерън Картър-Викърс – шотландските шампиони се очакваше да стигнат до победа в първия си мач. Суперкупа на Сидни.

Някой обаче забрави да каже на Sky Blues, че предизвикването на разстройство не е част от сценария в четвъртък вечер.

Гледайте най-добрите футболисти в света всяка седмица с beIN SPORTS на Kayo. Предаване на живо на Германската Бундеслига, Лига 1, Серия А, Купата на Карабао, Английската футболна лига и Висшата футболна лига. Нов за Kayo? Започнете своя безплатен пробен период сега>

Треньорът на Сидни Стив Корика беше доволен от играта на отбора си, особено през първото полувреме.

„Това беше един от най-добрите футболи, които сме играли през целия сезон“, каза Корика пред Network 10.

“Много се гордея с тях.”

Постекоглу каза, че Небесносините са заслужили победата си.

“Изглеждаше, че сме се разминали тази вечер. Честита на Сидни… но това не беше начинът, по който искахме да го направим.”

„Имаше добра работа и от двата отбора, но Сидни изглеждаше по-сръчен от нас.“

Socceroos прегръщат статуса на аутсайдер | 01:09 ч

Признаците за потенциално кипене се появиха рано, като Сиднисайдци предизвикаха обичайната си форма в А-лигата, като пренесоха мача на Селтик на Постекоглу.

Райън Грант успешно спаси швейцарския вратар на Селтик Бенджи Сигрист, преодолявайки първия вратар Джо Харт в 10-ата минута.

След това “небесносините” удариха гредата два пъти в рамките на шест минути.

Словашкият играч Роберт Мак, който игра срещу Хобс миналия сезон в Лига Европа за бившия си клуб Ференцварош, вкара топката в мрежата в 16-ата минута.

Скоро след това дойде ред на друг внос в Сидни, крилото на Англия Джо Лоули, който беше осуетен от кръчмата.

Възползвайки се от тежкото положение на Небесносините, Селтик поведе в 23-ата минута чрез японския нападател Киого Фурухаши. който режисира с гърди изстрел на колегата си аржентинец Александру Бернабе.

Роко Фата от Селтик се бори за топката с Арън Горд от ФК Сидни. (Снимка от Марк Еванс/Гети изображения)Източник: Getty Images

Но отговорът на Сидни беше почти незабавен, като Мак изравни три минути по-късно с тих завършек покрай Сигрист, след като победи защитника на Селтик Стивън Уелш.

Селтик направи множество промени в началото на второто полувреме, със заместници, включително португалската звезда Жота, което помогна да се добави искра към атаката на Обръчите.

Но колкото и да се опитваха, шотландските шампиони не можаха да намерят зелена врата, която, въпреки че включи VAR, щеше да получи дузпа в 50-ата минута за нарушение при игра с ръка на полузащитника на Сидни Макс Бърджис, която бе пропусната от съдията. Алекс Кинг.

Бърджис се трансформира от потенциален злодей в герой на часа с фин завършек с левия крак, който се справи много добре за Siegrist.

Това се оказа достатъчно, тъй като търсенето на Селтик за равностоен гол за спасяване на лицето в оставащия половин час се оказа напразно.

Хората на Постекоглу отчаяно ще отвърнат на удара, когато се изправят срещу Евертън от Висшата лига в неделя на стадион “Акор”.