Double Telea помага на дома на All Blacks в Murrayfield » allblacks.com

Шотландия, в продължение на 54 минути през междинните етапи на Мърифийлд, усвои дългоочакваната си първа победа над Нова Зеландия, но възстановяването на All Blacks през четвъртата четвърт на първото крило Марк Тили отбеляза победния резултат, 31-23.

Беше необходимо въвеждането на пейката на All Blacks, за да се отърси от неразположението, което поддържаше живи шотландските надежди.

Без да се обезсърчат, All Blacks опитаха два пъти през първите пет минути, като Шотландия водеше със 17-14 на полувремето и докато успяваха да постигнат голове от дузпи през второто полувреме, не успяха да вкарат повече опити.

След дузпа на Jordy Barrett намали изоставането до шест точки след 62 минути и импулсът експлодира от пейката за All Blacks, те доминираха в мача и се прибраха по-силни.

Бараж от бързо притежание и движение ги отведе до шотландската линия, където резервата Джак Демпси беше пренебрегнат за умишлено изпускане на топката.

Нова Зеландия има схватка от пет метра. Номер 8 Арди Савеа, който отново беше силен, направи първия взрив на линията, но заключването на Скот Барет вкара 15 минути преди края.

Мощен пробив на лявото крило Духан ван дер Мерве през третата четвърт, обикновено от безконтактни удари на All Blacks, поддържа инерцията на шотландците.

Грешките се усложниха от All Blacks и с увеличаването на наказанията, Шотландия успя да си проправи път напред с надеждната обувка на първите пет осмини Вин Ръсел.

Наказанията в крайна сметка бяха изравнени на 13 на всеки и All Blacks бяха възнаградени за усилията си да преместят топката, като изведоха Шотландия от 487 на 385 и ги принудиха да направят 151 борби срещу 112 свои.

В крайна сметка, солидността на въведените играчи, начело с защитника Ти Джей Перенара, който направи своето 57-мо участие от пейката – рекорд на All Blacks, им позволи да осигурят по-бързата топка, от която се нуждаеха, за да разширят Шотландия. Центърът Рико Юън даде пас на Тайли при жизненоважния последен опит, докато проститутката Коди Тейлър беше мощна през първото полувреме.

Реквизитите Джордж Пауър и Флетчър Нюел направиха незабавно въздействие върху схватката, когато дузпите изритаха на пътя на Нова Зеландия, докато крилото Шанън Фризъл контролираше топката с ръка.

Савеа и Далтън Папале направиха 13 пропуска от осемте на Шотландия и все още оказваха влияние в 80-ата минута.

Телеа имаше мечтан старт на тестовата си кариера. Първото му докосване дойде, след като трябваше да се върне, за да вземе пас от удар, но успя да победи съперника си и да напредне до 22 метра на шотландеца, където се стигна до дузпа. И след центриране от корнер, голът Самисони Таукеиахо отбеляза след 2 минути и 20 секунди.

Шотландия се активизира в атака от началото на второто полувреме, но Папалии спаси топката при падането. След като пляскаха на 22 метра в аут, те изпратиха лявото крило Калеб Кларк за мощна атака с напречен удар по крилото. и още едно центриране на голлинията, където Телеа опита второто си докосване.

Петнадесет минути по-късно обаче Шотландия се върна в мача след прекъсване на линията от защитник Стю Хог, който напредна напред във вратата, беше възпрепятстван от центъра Антон Ленерт-Браун, който гонеше топката. След проверка на TMO реферът Франк Мур отсъди дузпа и време за грях за Lienert-Brown.

Papali’i получи още едно завъртане, но в опита си да заеме пространство отляво втори пет осми Дейвид Хавили се опита да изстреля първите пет осми Бюдън Барет на открито, но темпото му беше право към крилото Дарси Греъм, който победи Кларк и Джорди Барет преди да отбележи за да изравни резултата след 13 минути.

Шотландия запази инерцията си, подкрепена от поредица нарушения на All Blacks, като Ръсел отбеляза от дузпа в 30-ата минута.

Полувремето завърши с хвърляне на Шотландия по цялата линия на All Blacks до ново реализиране, този път от номер 8 Ardie Savea, което доведе до дузпа за докосване на удара и почивка на полувремето.

Повече All Blacks спечелиха репутация на играта в Северното полукълбо, но най-големият урок беше в реакцията от опита, внесен в играта от резервната скамейка.

Шотландия 23 (1 опит за дузпа; Дарси Греъм пробва; финландец Ръсел Кон, 3 дузпи) Нова Зеландия 31 (Самисони Таукеяхо, Марк Телеа 2, Скот Барет пробва; Джорди Барет 4 кон, химикал). HT: 17-1