Gold Trip печели Купата на Melbourne 2022, тъй като Марк Захра печели компенсация на Flemington, фаворитът на състезанието Deauville Legend е 4-ти

Марк Захра спечели откупуването, след като караше Golden Ride, трениран от Ciaron Maher и David Eustace, за да спечели $8 милиона. Купа на Мелбърн С мозъчната атака направо в къщата.

Envoy зае второ място, докато High Emocean, колегата му Golden Journeyman, се бори от последно до трето, докато любимата Deauville Legend зае четвърто място.

Гледайте видеото по-горе: Golden Journey печели Купата на Мелбърн с невероятна битка.

Гледайте, предавайте поточно и откривайте любимите си събития за конни надбягвания в къщата за отразяване на конни надбягвания на Seven 7 плюс >>

Победата в Gold Trip идва, след като шестгодишното момиче завърши второ в Caulfield Cup преди две седмици със Zahra и съперничи на Jimmy Spencer за девето място в Cox’s Plate седмица по-късно.

Но френският кон – който се включи в надпреварата и шанс от $19 само с една победа в кариерата си – сега е шампион на Купата на Мелбърн, прибирайки $4,4 милиона за своите връзки.

Жокейът на Golden Flight Марк Захра празнува Купата на Мелбърн през 2022 г. и треньорите Дейвид Юстас и Киарон Махер. приписват му: Състезателни снимки чрез Getty Images

Попитан какво мисли за епичния край, Захра каза: „Просто се ядосвай, никой не се доближава до мен“.

„Идва ми да се разплача. Не е за вярване. Какъв ден. Той е кон, когато отидеш, не му даваш шанс да мисли за това“, каза той пред Ten.

“Когато прекрачих границата, това е просто радост. Какво страхотно чувство.”

Мотоциклетистът завърши своята 12-месечна лична трансформация, след като беше замесен в спор за нарушаване на правилата за COVID миналата година, губейки в пътуване от бъдещия носител на Купата на Мелбърн, Фери Елегант.

„Миналата година по това време гледах как Very Elegant печелят и ми казаха, че пия твърде много“, каза Захра.

„За цяла година напред и имам изкупление, с моите добри приятели, които обучават коня и притежават коня, жена ми е тук, това е невероятно усещане.“

Maher вече завърши кариерата си в най-важното пролетно карнавално състезание в Мелбърн.

Марк Захра празнува победата си на борда на Golden Flight на Купата на Мелбърн. приписват му: Кралица Руни/Getty Images

Той тренира Джамека да спечели Купата на Колфийлд през 2016 г. и си сътрудничи с Юстас за славата на Кокс Плейт през 2020 г.

„Не мисля, че все още е наистина претоварен. Огромен“, каза Махер пред Racing.com.

„Просто е огромно. Дейв и аз имаме късмета да стоим тук, но Господи, повечето от нашия персонал са тук днес, приятели и семейство, просто е невероятно.“

Треньорът Киарон Махер празнува спечелването на Gold Trip Melbourne Cup с жокея Марк Захраа. приписват му: Брет Хълбърт/Състезателни снимки чрез Getty Images

Майката на Махер, Айлийн, прекъсна интервюто и каза, че знае, че двамата й сина – Деклан, който работи с брат си Чиарон – ще спечелят Купата на Мелбърн преди два месеца.

„Не влязох в бизнеса, за да спечеля второ място“, ми каза Сиарон. „Влязох в този бизнес само за да бъда първа“, каза тя.

“Оттогава знаех, че ще се случи.”

Марк Флауър язди пътуването на Голд към победата. приписват му: дори Скала/Състезателни снимки чрез Getty Images

Камора смени преднината с Smokin’ Romans, докато пресича установеното поле за първи път.

Серпентината се изкачи напред около завоя и остана по средата, с Трали Роуз за компания.

Рицарският орден беше изтласкан напред на 900 метра и между него и Smokin’ Romans бяха поставени дължини.

Deauville Legend завърши като фаворит с $4,60, пред Realm Of Flowers ($9) и Montefilia ($10), но само за кратко се състезаваше за победата.

Преводачът, друг кон, обучен от победителите Махер и Юстас, не успя да завърши състезанието – все още тревожен резултат Само за да потвърди местонахождението й във вторник сутринта след ветеринарна проверка в последния момент.

Но петгодишното дете се върна безопасно в конюшните в края на състезанието.

Купата на Мелбърн се проведе на пистата Soft 7 след проливен дъжд във Флемингтън по-рано във вторник, но дъждът успя да спре самото състезание.

Това е най-студеният ден за купата от 1995 г., когато Доримос взе отличието при мизерните температури от 13,6 градуса по Целзий.